שתף קטע נבחר

משפחת מנהיג הכת שהתאבד: "השפילו אותו"

ל-ynet נודע כי למרות ששופט החליט כי שי אברהמוף צריך לראות רופא, הוא לא נבדק בכלא. עורכת דינו אמרה כי המשפחה תדרוש הקמת ועדת בדיקה: "מישהו צריך לתת את הדין"

"המשפחה תדרוש הקמת ועדת חקירה כדי לבדוק את נושא מותו של שי. מישהו צריך לתת על כך את הדין". כך אמרה היום (שבת) עו"ד אבישג כהן, שייצגה את שי אברהמוף, החשוד שהנהיג את הכת האלימה "איתקה" והתאבד הלילה בתלייה בבית המעצר הדרים. לדבריה, "יש הרבה מאוד אירועים סביב מעצרו שהובילו למותו".

 

אברהמוף, שנחשד כי עודד את מאמיניו להתעלל בילדיהם, ואף נטל בעצמו חלק במעשים הקשים, הובא ביום חמישי לדיון בהארכת מעצרו. ל-ynet נודע כי למרות ששופט הורה לשב"ס לאפשר לרופא לבדוק את אברהמוף, שסבל מפגיעה בפיו וחולצתו היתה מוכתמת בדם, החשוד לא נבדק משום שבסוף השבוע אין רופא בבית המעצר.

 

כהן אמרה עוד, כי "מאז מעצרו הוא הושפל. בשביל אדם שנעצר בפעם הראשונה זה לא קל. בעת מעצרו הוא הותקף על-ידי שוטרים ונפצע. שוטרים הפילו אותו, דרכו על ראשו והשפילו אותו בעת המעצר לעיני ילדיו ואשתו". היא האשימה את המשטרה והשב"ס בכך ש"מנעו ממנו זכויות של עצורים כגון היוועצות עם עורך דין והכנסת ציוד אישי. הוא נשאר בלי לבנים, מברשת שיניים ובגדים להחלפה, למרות שמשפחתו הביאה לו את הציוד".

 

לדבריה, המשפחה תדרוש להקים ועדת חקירה חיצונית שתבדוק את נסיבות מותו של שי וכמו כן תדרוש חקירת מח"ש על היחס שקיבל מהמשטרה.

"הם פשוט רמסו את כבודו. אתמול בבוקר עוד הייתי אצלו והוא נראה בסדר. יותר מדי גורמים התייחסו אליו בחוסר אנושיות. רק חקירה של ועדת חקירה חיצונית תשפוך אור על נסיבות מותו".

 

דובר שב"ס, סגן גונדר ירון זמיר, אמר בתגובה לטענות: "החשוד זכה ליחס ראוי כפי שזוכה כל עצור בשב"ס, כולל כל הבדיקות הנדרשות. כלל הפעולות הקשורות להתאבדותו ייבדקו על-ידי ועדת החקירה שמונתה בשב"ס. בנוסף יתקיים הליך של חקירת סיבת מוות שתבוצע על-ידי שופט".

 

דובר משטרת מחוז מרכז, סנ"צ שלומי שגיא, אמר כי "הטענה על אלימות עלתה במהלך הטיעון בבית המשפט וקיבלה התייחסות מסודרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אברהמוף. התאבד בתלייה במעצר
צילום: אבי מועלם
מומלצים