שתף קטע נבחר

הפסיכומטרי הוזז - לאותו יום בו יש בגרות

במרכז לבחינות והערכה החליטו כי ב-2 ביולי, מועד הבגרות בגיאוגרפיה, תתקיים הבחינה לבעלי לקויות למידה - ולא לכלל התלמידים. מנכ"ל מכון הכנה לפסיכומטרי: "זה זלזול בתלמידים". המרכז הארצי: לא מתחייבים לתאריכים ספציפיים

אם התכוונתם לגשת בחודש הבא לבחינת הבגרות בגיאוגרפיה וגם לבחינה הפסיכומטרית - אתם בבעיה: המרכז הארצי לבחינות והערכה הודיע במפתיע כי 2 ביולי הפך למועד מיוחד בו ייבחנו רק בעלי לקויות למידה בבחינה הפסיכומטרית. הנבחנים הרגילים יוכלו להיבחן יום קודם לכן, אך זהו המועד שבו שובצה בחינת הבגרות בגיאוגרפיה.

 

קיומם של שני מועדי הבחינה הפסיכומטרית אפשרו לנבחנים בגיאוגרפיה המעוניינים גם בפסיכומטרי להירשם לבחינה, מתוך מחשבה שייגשו לבחינות יום אחרי יום. ואולם, ההחלטה להגדיר את 2 ביולי כמועד לנבחנים בעלי לקויות למידה בלבד - טרפה עבורם את הקלפים. בסך הכל נרשמו לבחינת הבגרות בגיאוגרפיה השנה 2,828 תלמידים, ועבור אלה שהתכוונו לגשת גם לבחינה הפסיכומטרית גורר השינוי הפתאומי מצב שבו לא יוכלו להתקבל לשנת הלימודים האקדמית הקרובה.

 

לדברי מנכ"ל מכון ההכנה הפסיכומטרי "EZ way", אהוד צלטנר, "מועד יולי הוא ההזדמנות האחרונה לקבלה למכללות או לקבלה על תנאי לפקולטות מסוימות באוניברסיטה. מי שלא ייגש למועד זה עלול להפסיד שנת לימודים שלמה. זהו זלזול בתלמידים, כיוון שבגלישה קצרה אחת לאתר המרכז הארצי, משרד החינוך היה יכול למנוע מצב שבו הבחינות לא יתנגשו. מי שמשלם את המחיר על-כך אלו התלמידים".

 

קביעת לוח בחינות הבגרות נעשתה עוד בתחילת השנה, לאחר שמשרד החינוך העביר את התאריכים לעיונם של המנהלים לצורך תיאום. לוח בחינות הבגרות נקבע בכפוף לשיקולים רבים כדון: מועדי הגיוס לצה"ל, חגים ומועדים אחרים בלוח השנה.

 

במרכז הארצי לבחינות והערכה, האחראי על המבחן הפסיכומטרי, לא התייחסו לסיבת השינוי הפתאומי ואך הדגישו כי הם מודיעים על 5 מועדי הבחינות הפסיכומטריות השנתיות שנתיים מראש, אולם לא מתחייבים לתאריכים ספציפיים. כל נרשם לבחינה הפסיכומטרית במועד יולי שלא ייבחן עקב בחינת הבגרות בגיאוגרפיה, יוכל להיבחן במועד הבא ללא תשלום נוסף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לומדים לפסיכומטרי (ארכיון)
צילום: אוהד אבידן קינר
מומלצים