שתף קטע נבחר

צילום: AP

גורמי ביטחון: חמאס מונע את הכנסת הסיוע לעזה

אמש כבר הגיעו מנמל אשדוד למעבר כרם שלום שמונה משאיות ובתוכן ציוד רפואי, צעצועים, ביגוד ותרופות מהמשט. הציוד נפרק, אך טרם הועבר לצד הפלסטיני - לטענת גורמי ביטחון, בגלל הקשיים שמערים חמאס. בארגון טרם הגיבו לטענות

לא רוצים טובות? החמאס מונע את העברת משלוחי הסיוע ההומנטרי שהגיע באוניות המשט לרצועת עזה - כך טוענים אחר-הצהריים (יום ד') גורמים במערכת הביטחון. בחמאס לא מגיבים בינתיים על הטענות.

 

בעקבות המשט - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

הגורמים הבטחוניים אמרו ל-ynet כי ביממה האחרונה מצויים גורמי התיאום של יחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים בקשר רציף עם גורמי הקהילה הבינלאומית והרשות הפלסטינית, במטרה לדאוג להכנסת הציוד ההומנטרי שהיה באוניות לרצועה - אך עד כה ללא הצלחה, לטענתם עקב הקשיים שמערים חמאס. 

 

לדברי הגורמים הבטחוניים, למרות התנגדות החמאס - פריקת הציוד בנמל אשדוד ממשיכה. עובדי הנמל, משרד הביטחון ומתאם הפעולות בשטחים עובדים מאז הגעת האוניות על פריקת הציוד ההומנטרי, ואמש כבר הגיעו למעבר כרם שלום שמונה משאיות ובתוכן ציוד רפואי, צעצועים, ביגוד ותרופות. הציוד נפרק במעבר, אך טרם הועבר לצד הפלסטיני. צה"ל, משרד הביטחון וגורמי הממשלה ימשיכו בניסיונות התיאום להכנסת הציוד לעזה.


הסיוע ההמוניטרי נפרק מה"מרמרה" בנמל אשדוד (צילום: אבי רוקח)

 

ממפקדת תיאום הפעולות בשטחים (מתפ"ש) נמסר כי "נמשיך לפעול על מנת לתאם את הכנסת הציוד ההומנטרי לרצועת עזה בתיאום מול הקהילה הבינלאומית והרשות הפלסטינית, כפי שנאמר בטרם הגעת המשט".

 

אתמול הסביר מנכ"ל הנמ"ל, שוקי סגיס, כי רוב הציוד היה מפוזר במחסני האוניה - "ולא ארוז בצורה מסודרת". עוד אמר כי "אנו רואים מטענים שסודרו ונארזו מחדש כדי להובילם לעזה, ברובם מטענים הומניטאריים, מזון וצעצועים". לדבריו, במטען היו גם פריטים חריגים - אולם הוא סירב לפרט.

 

ראש מנהלת תיאום וקישור בעזה, אל"מ משה לוי, אמר אתמול כי "לא היה כל צורך במטען הזה. אותו מטען נכנס לאורך השנה האחרונה באופן רצוף לעזה. למעלה ממאה קלנועיות נכנסו, ציוד רפואי בטונות רבות. לכן זה מוכיח שכל המסע היה תעמולתי, פרובוקטיבי שלא היה לו כל קשר לסיוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
"מרמרה" פורקת ציוד באשדוד
צילום: אבי רוקח
האוניה מגיעה לנמל, שלשום
צילום: אבי רוקח
מעבר כרם שלום. ארכיון
צילום: דובר צה"ל
מומלצים