שתף קטע נבחר

הבוקר: שביתת אזהרה בת שעה בתיכונים בת"א

ארגון המורים העל יסודיים מוחה על תנאי העסקה של מורים על-ידי חברת כוח אדם של מנהל החינוך, וישביתו את הלימודים בשעה הראשונה. העירייה: פרובוקציה על חשבון התלמידים

שעה חופשית: ארגון המורים העל יסודיים הכריז על שביתת אזהרה בת שעה הבוקר (יום א') בכל בתי הספר התיכוניים וחטיבות הביניים  בתל-אביב, בשל טענות על פגיעה בזכויותיהם ותנאי העסקה בלתי ראויים. עיריית תל-אביב: "במקום לנסות ולהגיע להבנות, החליט הארגון לנקוט בפרובוקציה מסוג זה על חשבון התלמידים".

 

מזה כחודש נמצאים חברי הארגון בסכסוך עבודה ארצי, משום שלא נחתם עמם הסכם שכר חדש. עם זאת, בתל אביב ישנן כמה בעיות נוספות שהחריפו את הסכסוך - והביאו לשביתה שבמסגרתה יחלו כל תלמידי התיכון בעיר ללמוד שעה מאוחר יותר מהמתוכנן.

 

ארגון המורים בעיר מוחה נגד אופן פעילותה של חברת "יובל חינוך", השייכת למנהל החינוך בתל אביב, ומעסיקה כ-150 מורים בתנאים בלתי ראויים. "חברת כח האדם מעסיקה את המורים בתנאי עבדות, חלק מהם בשעות ספורות וחלק מהם במשרות מלאות", הסביר יעקב אופק, מזכיר הארגון בתל אביב.

 

בנוסף, מוחה הארגון על ההחלטה לקצץ באחוזי המשרה של כ-20 מורים, בניגוד לנהלים המקובלים בין הארגון לעירייה. "המטרה שלנו היא לא להשבית לימודים, אלא להעיר מישהו לפני ה-1 בספטמבר כדי שאף אחד לא

 יופתע ב-1 בספטמבר שיש בעיות", הוסיף אופק, שהוסיף כי העירייה סירבה לדון עמם בטענותיהם בניסיון להגיע לפתרון.

 

מעיריית תל אביב נטען בתגובה כי "לא ברור לנו מדוע החליט ארגון המורים העל יסודיים להשבית את הלימודים, שכן על כל טענה שהועלתה ניתנה תשובה במסגרת המשא ומתן עמם. צר לנו שבמקום לנסות ולהגיע להבנות החליט הארגון לנקוט בפרובוקציה מסוג זה על חשבון התלמידים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
ישנו עוד שעה. תלמידי תיכון בת"א
צילום: שאול גולן
מומלצים