שתף קטע נבחר

מצרים: התחתנת עם ישראלית? אזרחותך תישלל

בימים שבהם התנגדות חריפה לישראל ברחוב המצרי, פסק בית המשפט העליון לטובת עותר, שביקש לשלול את אזרחותו של מצרי שנישא ליהודייה מישראל. עורך הדין: "החשיבות היא ביצירת גדר הפרדה בין צעירי מצרים לבין הישראליות"

בית המשפט המנהלתי העליון במצרים, הערכאה השיפוטית הבכירה ביותר, אישר אתמול (שבת) החלטה של ערכאה נמוכה יותר הקובעת כי יש לשלול את אזרחותו של מצרי הנישא לישראלית-יהודייה. בכך דחה בית המשפט ערעור של משרד הפנים המצרי בנושא ונתן לה תוקף.

 

בהחלטתו קבע למעשה בית המשפט המצרי כי קיים הבדל בין נישואים עם אזרח או אזרחית ערבייה ליהודייה, שכן ההחלטה אינה מתירה לשלול אזרחות ממי שנישא לערבייה ישראלית. זאת, משום שלפי החלטה קודמת, "ערביי 1948 החיים בתוך הקו הירוק הם פלסטינים החיים תחת כיבוש ישראלי".

 

לפי פסיקת בית המשפט, "נישואים לישראליות יהודיות הם דבר שונה בבסיסו מנישואים עם בנות ערביי 1948, החיים תחת כיבוש". מדובר בהחלטה קשה שהתקבלה באווירה בעייתית ברחוב מול ישראל, ולא מן הנמנע כי לאירועי המשט בשבוע האחרון היה חלק בהחלטה זו.

 

עם זאת, ולמרות שלא ניתן לערער על החלטה זו, אין מדובר בסוף פסוק. בית המשפט קבע כי שלילת האזרחות לא תתבצע באופן

אוטומטי, אלא יהיה על משרד הפנים להציג בפני הממשלה המצרית כל מקרה לגופו בטרם תתקבל ההחלטה וזאת, בשל הנסיבות השונות של כל אדם.

 

"פסק הדין הזה הוא לטובת מצרים, בעלת ההיסטוריה והתרבות, והוא מגן על צעירי מצרים וביטחונה הלאומי", חגג עורך הדין נביה אל-ווחש, מגיש העתירה.

 

לדבריו, "החשיבות שבפסק הדין הזה היא יצירת גדר הפרדה בין צעירי מצרים לבין הישראליות, במיוחד בתקופה בה ישראל ממשיכה את מתקפותיה על אוהבי השלום בעולם, כאשר התקיפה האחרונה היתה על ספינה הסיוע ממשט השלום שהיתה בדרכה לתושבי עזה הנצורים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גבול ישראל-מצרים. גם באהבה
צילום: רויטרס
מומלצים