שתף קטע נבחר

אושרה הקמת איזור מסחר ותעסוקה חדש בפרדיס

בתוכנית - מרכז מסחר ותעסוקה בהיקף של 16,500 מ"ר, שטח של כ-4 דונם למבני ציבור, רצועה עבור נחל דליה ושטח ציבורי פתוח ורחב לאורכו

הממשלה אישרה הקמת איזור מסחרי חדש ביישוב פרדיס. ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית חיפה במשרד הפנים, בראשותו של הממונה על מחוז חיפה יוסף משלב, החליטה השבוע לאשר את תוכנית (ש/1335) למוקד מסחר ותעסוקה ביישוב הסמוך לזכרון יעקב. התוכנית, שנערכה על ידי משרד עוזי גורדון, נמצאת בשטח חקלאי כלוא בשולי היישוב, בין אזור מגורים לבין דרך פנימית והכניסה החדשה המאושרת ליישוב מכביש 70, ובסמוך לנחל דליה.

 

בתוכנית מוצע להקים מרכז מסחר ותעסוקה בהיקף של 16,500 מ"ר (שטח עיקרי) במגרש בגודל של כ-25 דונם. כן התוכנית מייעדת שטח של כ-4 דונם למבני ציבור, רצועה עבור נחל דליה ושטח ציבורי פתוח רחב לאורכו. השטח הוא בתוך מרקם עירוני ע"פ תמ"א 35, והוא מוגדר בתמ"מ 6 כאזור לפיתוח עירוני לצד רצועת נחל בשטח פתוח מוגן. התוכנית מפרטת את התמ"מ ואת תמ"א 35, תוך ההתאמות הנובעות מקנה המידה, תנאי השטח וצרכי התכנון המפורט. 

 

התוכנית היא חלק מתוכנית האב של פרדיס שאומצה בוועדה המחוזית ושייעדה את השטח למסחר. התוכנית תהווה מנוף לפיתוח של היישוב פרדיס, הסובל ממצוקת שטחי תעסוקה ומסחר ובסיס כלכלי עירוני, והיא העוגן הכלכלי הראשון, שיפותח ביישוב לפי תוכנית האב.  

 

על פי ההחלטה, נחל דליה - המוגדר בתוכנית המתאר הארצית (בתמ"א 34/ב/3) כציר ניקוז ראשי ורצועת נחל וסביבתו - בקטע זה, הצמוד לפרדיס, עובר בתעלת בטון והוא לא נחל טבעי, והסדרתו אושרה בתוכנית ניקוז לפי חוק הניקוז. התוכנית מסדירה את ייעוד הקרקע המתאים לנחל תכנונית, וכן היא מייעדת לאורכו שטח ציבורי פתוח רחב לרווחת כלל הציבור, שנותן מענה גם לסוגיית ההצפה ולסוגיות ההידרולוגיות הנוגעות להבטחת הזרימה בנחל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התוכנית תהווה מנוף לפיתוח. פרדיס
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים