שתף קטע נבחר

בחינות הבגרות ברצועה החלו: חמאס דורש שקט

כדי לא להפריע ל-36,682 התלמידים הנבחנים בבחינות הבגרות ברצועת עזה, הורו בחמאס למנוע כל רעשים, חאפלות או חתונות ברחובות ובמקומות הציבוריים, אחרי השעה 23:00 בלילה. בחינות מתקיימות גם בגדה

בחינות הבגרות בגדה וברצועת עזה החלו היום (שבת), ובחמאס הודיעו כי עד סוף חודש יולי לא יאפשרו לערוך חאפלות וחתונות אחרי השעה 23:00 בלילה - כדי לא להפריע לנבחנים.

 

86,557 תלמידים ייגשו הבוקר לבחינות, מתוכם 36,862 ברצועת עזה ו-49,695 בגדה. את הבחינות יבדקו 8,000 בודקים ולמרות הפילוג בין החמאס לרשות הפלסטינית, הבחינות מתחילות במשותף באותו יום ואפילו תוצאותיהן יפורסמו באותו זמן.

 

המשטרה הפלסטינית ברצועה ובגדה מפקחת על מרכזי הבחינות. ברצועה החליטה ממשלת חמאס למנוע כל רעשים, חאפלות או חתונות ברחובות ובמקומות הציבוריים, אחרי השעה 23:00 בלילה, כדי לא להפריע לתלמידים הלומדים. החל

 מהיום לא יהיו חאפלות ציבוריות, אלא רק בתוך אולמות סגורים, כדי לא להפריע לאלו שמנצלים את השעות האחרונות שלפני המבחן ללמוד או לתלמידים שמעדיפים לישון כמה שעות לפני הבחינה החשובה.

 

ההחלטה למניעת את החגיגות והחאפלות תהיה בתוקף עד סוף חודש יולי. מאז הפילוג בין הפתח לחמאס - יישאף כל צד להבליט את ההישגים של התלמידים בשטח שלו. ממשלת חמאס תעדיף לראות יותר מצטיינים מתלמידי הרצועה ובפתח ידגישו את היציבות בגדה על חשבון הבידוד והקשיים ברצועה, כסיבה להישגי תלמידי הגדה.

 

במקביל, ביקרו היום ראש ממשלת הרשות, סלאם פיאד, באולמות בהם נערכה הבחינה ברמאללה וראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה, את הנבחנים בעזה. פיאד עודד את התלמידים ואיחל להם הצלחה וציין כי מדובר ביום שאמור להיות התחלה של השגת עוד ידע והשכלה. הנייה מצידו אמר כי ממשלתו נחושה להעניק את כל התנאים לתלמידים כדי שיצליחו בבחינות. "אני מקווה שהבחינות בשנה הבאה יהיו בתנאים יותר טובים, לאחר שהכיבוש יסולק והמצור יוסר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נבחנים פלסטינים. ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים