שתף קטע נבחר

מתנחל נפצע מאבן בדרום הר-חברון

תושב ההתנחלות חוות מעון נפצע מאבן שפגעה בראשו. מצבו מוגדר קל-בינוני. למתנחלים ולפלסטינים טענות מנוגדות בנוגע לתחילת העימות האלים

עימות אלים בדרום הר-חברון בצהרי השבת: תושב ההתנחלות חוות מעון נפצע באורח קל עד בינוני מאבן שפגעה בראשו, במהלך עימות עם תושבים פלסטינים מהכפר הסמוך א-טוואנה. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בבאר-שבע.

 

תושבי הכפר הפלסטיני טוענים כי באירוע שקדם למהומה, פרצו תושבי החווה לאחד הבתים, לאחר שהגברים יצאו ממנו והם תקפו את הנשים וגרמו נזק. לאחר מכן הם נמלטו מהמקום.

 

תושבים פלסטינים הזעיקו פעילי שמאל מארגון "תעאיוש", ואלה דיווחו על הטענות לצבא. אחד מפעילי הארגון אמר ל-ynet כי כוחות צה"ל הגיעו לאזור, ובראשם קצין בדרגת סגן-אלוף, וכאשר התלוננו בפניו על התקרית הוא הורה להם לעזוב את המקום ואף דרך את נשקו. בצה"ל אומרים כי אם אכן הקצין דרך את נשקו, הוא כנראה חש סכנה לו ולחייליו.

 

לטענת פעילי השמאל, המתנחלים מחוות מעון שבו לכפר הפלסטיני ובמקום התפתח שוב עימות. במהלך העימותים נפגע המתנחל בראשו מאבן. כוחות גדולים של מג"ב, צה"ל ומשטרה נמצאים במקום ומנסים להרגיע את הרוחות.

 

דובר ועד מתיישבי יהודה, בועז עציוני, אמר ל-ynet כי טענות

 פעילי השמאל מגוחכות. "אין שום סיבה שבעולם שביום שבת ייצאו מתיישבים מבתיהם, יתקפו ללא כל סיבה את תושבי הכפר הסמוך". לדבריו, האמירות כי תושבי חוות מעון ידעו כי הגברים לא נמצאים בבתיהם היא פשוט אמירה לא הגיונית. "מדובר בעלילות חוזרות ונישנות אותם מציגים פעילי שמאל קיצוני, במסווה של ארגוני זכויות אדם, ביום בו תושביה הדתיים של החווה לא יכולים להגיב לתקשורת. מישהו חייב לשים לזה סוף".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
חוות מעון. ארכיון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים