שתף קטע נבחר

לאן נעלם הזוג המתנשק ממפות גוגל?

זוג נערים שהתנשק על הדשא בעיירה באנגליה צולם בשירות Street View ונדהם לראות את תמונתו בעיתון. כעת הוסרה התמונה מהשירות של גוגל שמתמודד לאחרונה עם האשמות בהפרת פרטיות

שיטוט בדרך Common בוולברהמפטון שבאנגליה, בשירות Street View של גוגל, יחשוף באמצע מסך שחור וכיתוב שלפיו התמונה אינה זמינה עוד.

 

שירות Street View מאפשר לצפות בתמונות פנורמיות של רחובות ברחבי העולם, ולקיים סיור וירטואלי דרך אתר המפות של גוגל. אולם במקרה הזה, הוסרה תמונה מהדרך משום שנראה בו זוג מתנשק. כך על פי Cnet.

 


 

הנשיקה הראשונה של אדי בייטמן (16) והיילי מוס (17) צולמה על ידי ניידות הצילום של גוגל בשנה שעברה, כאשר הם שוכבים על הדשא בדרך Common והתמונה, שבה הם נראים מרחוק, הייתה זמינה לכל מי שגלש בשירות של גוגל.

 

מוס אמרה בשבוע שעבר ל-Daily Mail שהיא דאגה שזה נראה רע למרות שמדובר בנשיקה תמימה. היא ובייטמן סיפרו נדהמהו לראות את התמונה בעיתון. מוס הוסיפה שאנשים זיהו אותה ואת בן זוגה בתמונה שצולמה כאשר השניים עוד לא סיפרו לאף אחד שהם יחד.

 


 

גוגל נמצאת בימים אלה בתסבוכת משפטית בגלל שירות Street View. החברה הודתה שנוסף על צילומים ברחוב, אספו ניידות הצילום שלה מידע מרשתות Wi-Fi פתוחות. גוגל אומרת שהאיסוף נעשה בטעות, והעניין נמצא כעת בחקירות ברחבי העולם.

 

אנשים נחשפו בעבר במצבים אינטימיים בשירות. פעולת הניידות, שמצלמות בגובה הקרקע, זכתה בשנים האחרונות להתנגדות, במיוחד באיחוד האירופי, שלאזרחיו מודעות גבוהה לפרטיותם. בכפר באנגליה יצרו אנשים שרשרת אנושית כדי לחסום את דרכו של רכב צילום, וביוון ובגרמניה הוגשו לגוגל בקשות רשמיות משלטונות המדינות שלא לבצע צילום ברחובות - מבלי להציג מנגנוני הבטחת פרטיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונה הוסרה
איור: ניצן סדן
מומלצים