שתף קטע נבחר

איום דמוגרפי זוחל מגבול מצרים

ישראל אינה ערוכה לקליטה המונית של מסתננים, שרובם כלל אינם פליטים. דווקא כיהודים עלינו לעצור את זרם ההגירה הבלתי פוסק הזה

ממשלות ישראל מייבאות כח עבודה זר לענפי הסיעוד, הבנייה והחקלאות. עובדים אלו מגיעים ארצה כחוק, אך בניגוד אליהם, נרשמת הסתננות מאסיבית מגבול הדרום של אזרחים אפריקנים.

 

לפי נתונים שבידי צה"ל, מהגרים בלתי חוקיים אלו משלמים אלפי דולרים כל אחד ל"מורה דרך" בדואי מצרי כדי לגנוב את הגבול. בכיסם פתק עם כתובת של בן משפחה שכבר גר באילת או בתל אביב, והם מתכננים לחבור אליו. לאחר מעצר קצר ב"כלא סהרונים" הם משוחררים ומגיעים למחוז חפצם.

 

כיו"ר "הוועדה לבחינת בעיית העובדים הזרים", קיימתי לפני כשנה סיור בגבול הדרום עם מפקדי צה"ל, שדיווחו על לפחות מיליון אזרחים אפריקנים בסיני המתעתדים להיכנס ארצה. לדבריהם, תוכנית מוכנה לבניית גדר ומכשול בפני המסתננים הללו כבר קיימת, אך לא מבוצעת.

 

מאז לא הפסקנו לקרוא לראש הממשלה להקים את הגדר, תוך הדגשה שברגע שנכריז על בנייתה, יגדל זרם המסתננים עוד יותר. הממשלה החליטה להקים גדר, אך טרם החלה במלאכה והזרם האיתן אכן התפרץ. לפי הנתונים האחרונים שמסר צה"ל, נכנסים בכל חודש 1,200-1,500 מסתננים ארצה, והרמטכ"ל הודיע זה מכבר בוועדת חוץ וביטחון כי רק 5% מהם עונים על ההגדרה "פליטים".

 

לפני שבוע סיירתי בשכונות התקווה, שפירא ונווה שאנן שבתל אביב, כאורח ראש העיר וראשי יחידת "עוז". ביקרנו בבתי-הספר, בגנים, בשווקים וברחובות. ראינו שכונות כבושות בידי מסתננים מאפריקה. בשוק מצאנו שכמעט כולו מאוכלס ומנוהל בידי אוכלוסיית המסתננים. הפשיעה בעיר גואה והתושבים היהודים יראים לצאת מבתיהם בערבים, שלא לדבר על ילדיהם.

 

בבית הספר "הירדן" בו ביקרנו, כבר נרשם לשנה הבאה רוב לא יהודי של תלמידים. בעירייה הוחלט לפזר את הילדים שאינם יהודים בכמה שיותר בתי ספר, וכתוצאה מכך הורי הילדים היהודים רושמים את ילדיהם לבתי ספר ממלכתיים דתיים, שם לא מתקבלים תלמידים אחרים. על ראשי מערכת החינוך הממלכתי דתי להתכונן לקליטתם ולהיערך מבחינה מקצועית לתוכנית לימודים שתתאים לאורח חייהם.

 

ובאילת - בעוד הרבה פחות מעשור רוב תושבי העיר יהיו מסתננים. כיום כל אזרח שישי בעיר הוא מסתנן אפריקני בלתי חוקי חסר זהות, וכתוצאה מכך ענף התיירות בעיר נמצא על סף פשיטת רגל.

 

רחמנים בני רחמנים

לפי נתוני צה"ל, מאז נכנס בנימין נתניהו לתפקידו, שולש מספר המסתננים מאפריקה לכדי 30 אלף. עד שיסיים את כהונתו יהיו 100 אלף אפריקנים בלתי חוקיים וחסרי זהות במדינת ישראל. לכן אי עצירת ההסתננות מהווה איום אסטרטגי על מדינת ישראל - איום דמוגרפי, תרבותי, דתי וחברתי. ישראל איננה ערוכה לקליטה המונית זו בחינוך, בתעסוקה, ברווחה ובדיור מכיוון שהיא חפצת חיים ואיננה מעוניינת בהגירה בלתי חוקית.

 

לא לשם כך באנו ארצה ובנינו את מדינתנו, וגם איננו מסוגלים בשל מספרנו לקלוט עשרות ומאות אלפי זרים, אפילו היו כולם פליטים. הרי אילוּ היינו מתבקשים לקלוט את כל פליטי דרפור למשל, וכי מישהו מעלה בדעתו שנתבטל מהיותנו עם בשל כך? לכל העמים הגדולים מאתנו בהרבה חוקי הגירה נוקשים ואין שום מדינה בעולם שמרשה את המצב המופקר הקיים דה-פקטו כאן בארץ.

 

אנו היהודים, רחמנים בני רחמנים, כפי שהגדירו זאת חז"ל, וליבנו רחב ופתוח לטפל בכל מי שמגיע הנה ונמצא במצוקה, בין אם הוא נמנה עם 5% הפליטים ובין אם הוא מסתנן פורע חוק שנולדו לו כאן ילדים. צריך לדאוג לו לפרנסה, לרווחה ולחינוך. דווקא בשל כך עלינו לעצור את זרם ההגירה הבלתי חוקית הזאת לאלתר, כדי לא להימצא במצבים הבלתי אפשריים הללו.

 

כל פניותיי לראש הממשלה להיפגש עמו ולמלא חובתי כיו"ר הוועדה, להעביר את המידע המצטבר אליו - לא זכו אפילו לתגובה. אבל הכאוס מתפשט בכל הארץ. עליו להעמיד את הנושא בראש סדר היום ולמנות אדם במשרה מלאה עם סמכויות מלאות כדי להביא את הבעיה לידי פתרון. כי ההסתננות מאפריקה מהווה איום דמוגראפי אמיתי על קיומה של מדינת ישראל.

 

ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה), יו"ר האיחוד הלאומי ויו"ר הוועדה לבחינת בעיית העובדים הזרים בכנסת

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פליטים או מסתננים?
צילום: תמר דרסלר
באדיבות לשכת ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה)
יעקב כ"ץ
באדיבות לשכת ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה)
מומלצים