שתף קטע נבחר

הפגנה: חרדים יידו אבנים על שוטרים בירושלים

סמוך לשעה 21:30 יצאו מאות חרדים משכונת מאה שערים. החרדים יידו אבנים, הציתו פחי אשפה וניסו לדרדר אותם לעבר כביש 1. לאחר שניסו לחסום את הכביש, השוטרים ירו לעברם בתותח מים ופזרו אותם בכוח

הפגנה אלימה בבירה: מאות חרדים ניסו הערב (יום ב') לחסום את רחוב חיים בר-לב בירושלים, אך כוחות משטרה ויס"מ מנעו זאת מהם. בתגובה החרדים יידו אבנים לעבר אנשי כוחות הביטחון.

 

סמוך לשעה 21:30 יצאו מאות חרדים מרחוב שבטי ישראל בשכונת מאה שערים. הם גם הציתו מספר פחי אשפה בכיכר השבת וברחוב שומרי אמונים וכמה מהם ירדו לכביש מספר 1. לאחר שניסו לחסום את הכביש, השוטרים ירו לעברם בתותח מים ופזרו אותם בכוח. בפיזור ההפגנה השתתפו כ-100 שוטרי יס"מ.

 

בהמשך ההפגנה ניסו החרדים לדרדר פחים לכביש מספר 1, והשוטרים דחפו אותם בחזרה. בין היתר השוטרים משתמשים באלות. מאחד הבניינים הסמוכים, השליכו חרדים ביצים לעבר המקט"זית והיא בתגובה ריססה במים את הבניין ושברה את כל החלונות.  

 

החרדים מוחים על הכוונה להעביר קברים עתיקים ביפו ועל כך שרבנים בכירים רוססו בפניהם בתרסיס פלפל, אך לא מן הנמנע כי הם מוחים על החלטת שופטי בג"ץ, שקבעו כי החל מחוק התקציב הבא יש לבטל תשלום קצבה להבטחת הכנסת מינימום לכ-10,000 אברכים.

 

המפגינים יצאו לרחובות לאחר שבשכונות החרדיות נתלו מודעות, בהן נכתב: "חלילה לנו לעבור בשתיקה על התעללות מחפירה זו במתים ובחיים, ופגיעה גסה זו בכבוד התורה כשפלים וגרועים שבאומות, שאף הם מתחשבים ומכבדים רבנים, יותר מעמלקים אלו". 

 

בצהריים התפרעו כ-200 חרדים בגבעת אנדרומדה ביפו במחאה על העבודות הארכיאולוגיות שמתבצעות במקום. לטענתם, מדובר באתרי קבורה של יהודים. העימותים החלו בחודש שעבר ומתקיימים על בסיס כמעט יומי. כוחות גדולים של משטרה ממרחב

 יפתח הגיעו למקום ומנעו מהם להפריע להמשך העבודות באתר. בעקבות ההתפרעות סגרה המשטרה את רחוב לואי פסטר מכיוון רחוב יפת בעקבות ירידת מפגינים לכביש. שלושה חרדים נעצרו.

 

בשבת נפצעו שלושה שוטרים באורח קל במהלך הפגנה נגד חילול השבת בירושלים. כ-150 חרדים יידו אבנים ובקבוקי זכוכית לעבר השוטרים ברחוב שבטי ישראל בשכונת מאה שערים בעיר. אחד השוטרים טופל במקום על-ידי מד"א. במשטרה ציינו כי רוב המפגינים פוזרו תוך שימוש בכוח וכי נער אחד נעצר, לאחר שיידה אבנים על שוטרים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת חרדים. ארכיון
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים