שתף קטע נבחר

חדש בברצלונה: אסור ללבוש בורקה במבני ציבור

מהקיץ ייאסר על נשים בבירת קטלוניה הססגונית לכסות את פניהן לחלוטין - בשווקים המפורסמים ואפילו בספריות

עכשיו תור הספרדים? אחרי הפרלמנטים בצרפת ובבלגיה, גם עיריית ברצלונה החליטה לאסור על כיסוי מלא של פני נשים המבקרות במבנים ציבוריים בתחומה.

 

"ברצלונה תאסור על השימוש בבורקה, ניקאב וכל פריט לבוש אחר שפוגע בזיהוי-אישי בכל המתקנים הציבוריים בעיר", נכתב בהצהרה מטעם הממשל המוניציפאלי בברצלונה, העיר השנייה בגודלה בספרד. לפי הפרסום ב"טלגרף" הבריטי, גם בשטחים הציבוריים של העיירות לרידה ואל-ונדריי בקטלוניה נאסר ללבוש את הרעלות השנויות במחלוקת.

 

האיסור החדש ייכנס לתוקפו בסוף הקיץ. עם זאת, יש לציין כי ראש העיר, ג'ורדי הראו, התנגד לקריאות מצד חברי מועצה שביקשו לאכוף את האיסור בכל השטחים הציבוריים בבירת קטלוניה. לטענת הראו, העניין הוא מחוץ לתחום השיפוט של רשות מקומית.

 

"השימוש בבורקה והניקאב מערער את כבוד הנשים ואת החופש שלהן", כתב חבר מועצת העיר מטעם השמרנים, אלברטו פרננדס, באתר האינטרנט שלו. "הוראת ראש העיר היא חצי-צעד, כיוון שבנוסף לאיסור על הבורקה והניקאב במתקנים ציבוריים, יש צורך לאסור על לבישתן ברחוב", הוסיף.

 

צעירה מוסלמית עוררה לאחרונה מהומה רבה במדריד, כשהחליטה לעבור מבית הספר בו למדה, לאחר שהמוסד הטיל איסור על עטיית רעלות, והיא סירבה להסיר את זו שלה.

 

בחודש שעבר, אישר הקבינט הצרפתי איסור דומה על לבישת רעלות מלאות בציבור, והבית התחתון בבלגיה הצביע בעד איסור השימוש בכיסוי הפנים השנוי במחלוקת. ההחלטות רק הוסיפו שמן למדורת הדיון הסוער בסוגיה המתנהל כבר תקופה ברחבי אירופה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניאקב: גם בברצלונה כבר אסור
צילום: AFP
ככה כבר לא הולכות לשוק
צילום: AP
מומלצים