שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  החוף ניצל: לא יוקם כפר נופש בנחשולים
  מנהל מקרקעי ישראל ביקש להקים על חוף נחשולים, סמוך לחופים דור והבונים, 500 יחידות אירוח - מחציתן באיפיון של דירות נופש. מוסדות התיכנון העדיפו לשמור על החופים הרגישים

  עשרות דונם של רצועת חוף ניצלו: תוכנית לבניית 500 יחידות אירוח בחוף נחשולים, שמנהל מקרקעי ישראל ביקש לקדם, נדחתה היום (ג') על ידי מוסדות התכנון בשל הרצון לשמור על החוף.

   

  התוכנית עתידה היתה להתפרש על פני 94 דונם באזור בעל רגישות סביבתית ונופית גבוהה מצפון לקיבוץ נחשולים, בסמוך לגן הלאומי תל דור. המנהל ביקש להקים במקום מאות חדרי אירוח על החופים דור, נחשולים והבונים, כמחציתן הוגדרו בתוכנית כדירות נופש - איפיון שזכה בעבר לביקורת ציבורית חריפה. 

   

  במנהל מקרקעי ישראל ציינו בדברי ההסבר לתוכנית כי מטרתה היא לענות על צרכים תיירותיים וכלכליים שקיימים באזור, אך הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים (הוולנת"ע) החליטה לדחות אותה, ולשמור על החוף. הוועדה קבעה כי מדובר בסטייה משמעותית מתוכנית המתאר הארצית לחופים (תמ"א 13). זאת, במיוחד משום שמאז שהוגשה התוכנית לראשונה - לפני מספר שנים - אימצה המדינה גישת פיתוח זהירה יותר בסביבה החופית. יצויין גם שבאזור חוף נחשולים קיים כבר מלון עם עשרות חדרי אירוח.  

   

  בחברה להגנת הטבע, המשמשים כנציגי ארגוני הסביבה במוסדות התכנון, התנגדו לתוכנית והביעו סיפוק מן ההחלטה. איתמר בן דוד, נציג החברה בוועדה, אמר: "מדובר בהחלטה חשובה ביותר. באזור ייחודי כחוף הכרמל יש לשמור מכל משמר על השטחים הפתוחים וערכי הטבע והנוף, שהם הבסיס לפיתוחו התיירותי של האזור.

   

  "על מינהל מקרקעי ישראל להפסיק יוזמות לפיתוח ולשיווק קרקעות בשטחים פתוחים בסביבת חופי ישראל, שהם משאב לטובת הציבור".  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עשרות דונם ניצלו. נחשולים
  צילום: יוסי דוס סנטוס
  מומלצים