שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שנה לנאום קהיר: אהדת המוסלמים לאובמה דועכת
  נשיא ארה"ב הבטיח "דף חדש" ביחסים עם העולם המוסלמי, אך מנתונים שפרסם מכון "פיו" עולה כי הפער בין מילים למציאות הולך וגדל. הירידה הגדולה ביותר בפופולריות של אובמה בשנה האחרונה נרשמה במצרים ובטורקיה - כ-10 אחוז

  כשנה אחרי הנאום ההיסטורי בקהיר, בו הצהיר על כוונת ארה"ב לפתוח "דף חדש" ביחסים עם העולם המוסלמי, הפופולריות של הנשיא האמריקני, ברק אובמה, בקרב הערבים והמוסלמים נמצאת בירידה. מסקר שפרסם אמש (יום ה') מכון "פיו" עולה כי הירידה הגדולה ביותר נרשמה במצרים ובטורקיה - 10 ו-9 אחוזים בהתאמה לכ-17 אחוז. במדינות מוסלמיות אחרות חלה ירידה ממוצעת של 5 אחוזים.

    

  לעומת זאת, באינדונזיה הביעו 59 אחוז מהאזרחים עמדה חיובית ביחס לארה"ב. 67 אחוז מהם סבורים שאובמה "יעשה את הדבר הנכון" בכל הנוגע ליחסים הבינלאומיים. בלבנון מסתכלים 52 אחוז באור חיובי על ארה"ב, אך בירדן לדוגמא זוכה ממשל אובמה לפוזיטיביות מצד 21 אחוז בלבד - נמוך יותר מזה לו זוכה ארגון אל-קאעידה (34 אחוז). מצב דומה קיים גם במצרים (19 אחוז).

   

  בקרב מדינות לא מוסלמיות, זוכה ארה"ב וממשל אובמה ליחס חם הרבה יותר. בצרפת רואים 73 אחוז באור חיובי את הממשל בוושינגטון, בבריטניה - 65 אחוז, בגרמניה - 63 אחוז, ביפן ובהודו - 66 אחוז, ואפילו בסין זוכה ארה"ב ליחס חיובי של 58 אחוז מהאוכלוסיה.

   

  הסקר התקיים בחודשים אפריל ומאי ב-22 מדינות והשתתפו בו 3,262 אזרחים בכל מדינה. טעות הדגימה נעה בין 2.5 ל-5 אחוזים.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים