שתף קטע נבחר

דיווח: יוניפי"ל יעצור המשט, אם יפר החלטת האו"ם

עיתון לבנוני דיווח, כי במטה יוניפי"ל בניו-יורק הורו לכוחות בלבנון למנוע כל הפרה של החלטה 1701. עם זאת, במטה האו"ם בנקורה לא שמעו על הדרישה

האם אנשי יוניפי"ל יעצרו את המשט המתוכנן, שאמור לצאת מלבנון לעזה? גורמים דיפלומטים בניו יורק מסרו כי מטה יוניפי"ל בעיר שלח אזהרה ללבנון, לפיה כוחות הים של האו"ם "לא יתירו כל הפרה של החלטה 1701 וייפעלו למנוע אותה". כך דיווח הבוקר (שבת) העיתון הלבנוני "א-ספיר".

 

החלטה 1701, שהביאה לסיום מלחמת לבנון השנייה, קובעת כי תפקידו של כוח יוניפי"ל הוא להבטיח שהאזור לא ישמש לפעולות התקפיות מכל סוג שהוא; לפעול נגד ניסיונות בכוח שנועדו למנוע ממנו למלא את תפקידו בהתאם למנדט ממועצת הביטחון ולהגן על אנשי האו"ם, מתקניו וציודו, להבטיח את ביטחון התנועה של אנשי האו"ם ועובדים הומניטאריים; וכן, מבלי להעניק יחס מועדף לאחריותה כלפי ממשלת לבנון, להגן על אזרחים הנמצאים בסכנה קרובה ומיידית לאלימות פיסית.

 

עם זאת דיווח העיתון, כי מפקדת יוניפי"ל בנקורה שבדרום לבנון לא אישרה את הדיווח הזה. מקור בכיר מסר לעיתון כי "משימתה של היחידה הימית היא לסייע לממשלת לבנון, לבקשתה, למנוע כל העברה בלתי מורשית של נשק אל לבנון, מתוך הים".

 

עוד דיווח העיתון הלבנוני, כי ישראל העבירה מסרים נחרצים לביירות שלא להתיר הגעתן של ספינות לרצועת עזה. לפי דיווח של כתב העיתון בניו-יורק, ישראל הזהירה את לבנון כי תשתמש בכל האמצעים הנחוצים כדי למנוע מהספינות מלהגיע לרצועת עזה, בטענה שלמארגנים יש קשר עם חיזבאללה.

 

אמש הזהירה ישראל את האו"ם מפני הסכנה הביטחונית הנשקפת למזרח התיכון מהמשט המתוכנן לצאת מלבנון לעזה. שגרירת

 ישראל באו"ם, גבריאלה שלו, העבירה מכתב רשמי למזכ"ל האו"ם ולנשיא התורן של מועצת הביטחון, והזהירה כי "מדובר במשט פרובוקטיבי העלול להשפיע על הביטחון באזור כולו".

 

בפנייה הישראלית למזכ"ל באן קי-מון ולנשיא התורן קלאוד הלר, כותבת השגרירה שלו כי "מארגני המשט מצהירים על כוונתם להיות שאהידים", וכי קיים ככל הנראה קשר בינם לבין פעילי החמאס - "ואין להוציא מכלל אפשרות שטרוריסטים או אמצעי לחימה יוברחו על סיפון הספינות הללו לעזה".  

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חייל יוניפי"ל בפעולה. ארכיון
צילום: גיל ירון
מומלצים