שתף קטע נבחר

כבר לא קלף מיקוח: אחיו של רג'וב יוצא מהכלא

בעוד המגעים לשחרור שליט נותרו קפואים, הולכים ומשתחררים מבתי הכלא בכירי חמאס שעצרה ישראל לאחר חטיפתו - עם תום תקופת מאסרם. רק פחות מ-10 נותרו עדיין כקלפי מיקוח

ארבע שנים לאחר שנעצר כתגובה על חטיפתו של גלעד שליט, ישתחרר מחר (יום א') מהכלא הישראלי השייח נאיף רג'וב, השר הפלסטיני האחראי על הוואקף מטעם חמאס, ואחיו של בכיר פתח ג'יבריל רג'וב. כך דיווחו גורמים פלסטינים. עם שחרורו, יוותרו בבתי הסוהר של ישראל פחות מ-10 חברי פרלמנט ושרים לשעבר מטעם הארגון - כשבשיאו עמד מספרם על יותר מ-40.

 

רג'וב, בן 51, תושב העיירה דורא שבהר-חברון, נבחר לתפקידו כשעמד בראש רשימת מועמדי חמאס בהתמודדות האזורית שם.

 

לפני כחודשיים השתחרר מהכלא בכיר חמאס, מוחמד אבו-טיר, לאחר שסיים לרצות את תקופת מאסרו. הוא הועבר מהכלא הביטחוני נפחא שבדרום הארץ לבית המעצר במגרש הרוסים בירושלים, שם עבר תהליכי שחרור סופיים ויצא מן המקום.

 

זמן קצר לפני האירוע, שיחררה ישראל כמה בכירים נוספים מהארגון, ביניהם יו"ר הפרלמנט הפלסטיני עזיז דוויק. בחודש ספטמבר שיחררה ישראל עוד תשעה בכירים, וכן יצא לחופשי השר לענייני אסירים לשעבר בממשלת חמאס, וספי כבהא.

 

אותם בכירים בחמאס הובאו אל מאחורי סורג ובריח בשיאו של גל מעצרים חסר תקדים בהיקפו.

 

בימים הקרובים יימלאו ארבע שנים לחטיפתו של שליט, כשהמגעים לשחרורו נותרו קפואים כבר חודשים רבים.

 לקראת ציון המועד, פרסמו בני משפחתו של החייל כרזה חדשה ובה תמונתו של גלעד בפורמט מודעות הנעדרים של משטרת ישראל. במקום המילה "נעדר" מופיעה המילה "שבוי".

 

מתחת לתמונתו של גלעד נכתב: "לפני כ-4 שנים נשבה החייל גלעד שליט. הוא נראה בפעם האחרונה בשעה ששמר על גבולות מדינת ישראל סמוך לרצועת עזה. ביבי, גלעד שבוי גם שלך".

 

ביום ראשון הבא יערכו בני משפחתו וחברי מטה המאבק לשחרורו צעדה שתיארך 12 ימים, ותצא מבית המשפחה במצפה הילה לבית ראש הממשלה בירושלים. בחלקים שונים של הצעדה צפויים להשתתף מאות פעילים, ונציגים של גופים התנדבותיים וחברתיים שונים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
נאיף רג'וב. כבר לא קלף מיקוח
צילום: איי אף פי
מומלצים