שתף קטע נבחר

היום: דיון בשלילת קצבאות ממעורבים בטרור

הצעת חוק שהגישו ח"כים מישראל ביתנו קוראת להפקיד בידי שר הפנים סמכות לשלול קצבאות שונות מישראלים שהורשעו בפעילות טרור ומבני משפחותיהם. "זה אבסורד שמי שסייע לפיגועים יהנה ממעמד שווה לאלו שהוא פגע בהם"

יש טרור, אין כסף? ועדת השרים לענייני חקיקה תדון היום (א') בהצעת חוק הקובעת כי ישללו חלק מקצבאות הביטחון הלאומי והגמלאות השונות ממי שהורשע בפעילות טרור נגד ישראל ומבני משפחתו. על-פי ההצעה, תופקד הסמכות לעצור את העברת הקצבאות בידי שר הפנים, שאף יורשה לערוך שימוע למועמדים לענישה.

 

מדובר בהצעת חוק שהגישו יו"ר ועדת החוק, ח"כ דוד רותם, ועמיתו לסיעת "ישראל ביתנו", ח"כ רוברט אילטוב. לפי התוכנית, לא יישללו הטבות שייפגעו בילדים ובקטינים. בדברי ההסבר גרסו רותם ואילטוב כי "רבים המקרים שבהם אזרחים ישראלים היו מעורבים בפיגועים ובפעילות חבלנית כלפי אזרחי ותושבי המדינה, ובו זמנית החזיקו בידיהם תעודות זהות כחולות. עובדה זו העניקה להם ולבני משפחתם המשך סיוע מכספי הביטוח הלאומי".

 

בשיחה עם ynet אמר ח"כ רותם כי "יש להפסיק את המצב האבסורדי, שבו פעילי טרור שסייעו לפיגועים וביצעו פעולות טרור נגד אזרחים ישראלים ובני משפחותיהם, ימשיכו להינות ממעמד שווה לאלה שבהם פגעו - תוך שמדינת ישראל ממשיכה להעביר לחשבון הבנק שלהם כספים והטבות".

 

מלבד אותה היוזמה, תדון ועדת השרים גם בהצעת החוק של ח"כ דוד אזולאי מש"ס, המציעה להחזיר לשר הפנים את הסמכות לבטל אזרחות במקרה של הפרת אמונים במדינת ישראל. החברים ידונו גם בהצעת חוק שהגיש ח"כ זאב בילסקי מקדימה, המקנה לשר התחבורה סמכות להפסיק את פעילותו של נמל תעופה, במקרים שבהם היא פוגעת בבטיחות ובסביבה של תושבי האזור.


פורסם לראשונה 19/06/2010 20:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ דוד רותם. "פעילי טרור מקבלים הטבות מהמדינה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים