שתף קטע נבחר

חיזבאללה: "ישראל מבועתת אפילו ממשט נשים"

בכיר הארגון ניצל את המתח סביב הגעתן של ספינות סיוע נוספות לחופי עזה כדי להביע לעג לחששות בירושלים וכדי להעביר אליה מסר מאיים. "ישראל כזו תוכל לעמוד מול טילים? היכולת שלה הולכת ונעלמת"

אנחנו מ-פ-ח-ד-י-ם? בכיר חיזבאללה, האשם סאפי א-דין, התייחס הערב (שבת) לספינת הנשים הלבנוניות שמתכוונות לנסות לעגון בחופי הרצועה - ואמר כי "האיומים שהפיצה ישראל נגד המפליגות והעיתונאים שמארגנים משטים חדשים כדי לשמור על המצור שהטילו על עזה מוכיחים עד כמה חזק הפחד שבו חיים הציוניים".

 

בדברים שנשא לרגל פתיחת מחנות הקיץ של חיזבאללה בבקעת הלבנון, המשיך א-דין להשתלח בישראל ואמר כי היא "הפכה למבועתת מספינה שעל סיפונה נשים שרוצות להעביר סיוע לעזה. ישראל כזו תוכל לעמוד בעימות הבא מול טילים ומול גוש ההתנגדות? זוהי היישות הציונית במצב הנוכחי, ואלו הם דמותה ויכולותה ההולכת ונעלמת. לעומת זאת, כוחה הצבאי של ההתנגדות מתחזק, ואילו זה של ישראל נסוג לאחור".

 

במהלך השבוע הבהיר אחד מיוזמי המשט הלבנוני לעזה, איש העסקים הפלסטיני יאסר קשלק, כי לתוכנית אין קשר לחיזבאללה וחמאס ואמר כי מדובר ב"משט החירות 2, שבו ייקחו חלק "יותר מ-50 ספינות".

 

ביום ראשון שעבר הוצגה הספינה הראשונה - "נאג'י אל-עלי", שאמורה לצאת כשעל סיפונה 25 פעילים אירופיים, בהם חברי פרלמנט, וכן כחמישים עיתונאים. הספינה היא פרי יוזמה של "תנועת פלסטין החופשית", בראשה עומד קשלק, וכן של "אגודת העיתונאים ללא גבולות". שלשום הוצגה הספינה השנייה, גם היא יוזמה של קשלק. היא נקראת "מרים" (על שם מריה הקדושה) ועליה אמורות להיות נשים ואיתן, על פי ההצהרות, תרופות כימותרפיות לילדים ולנשים וכן סיוע הומניטרי.

 

אל ה"מרים" ביקשה להצטרף הזמרת הלבנונית הנועדת היפא ווהבי, אך בחיזבאללה העדיפו כי תישאר על החוף. היומון הכוויתי "א-סיאסה" דיווח כי בארגון חששו כי "לבושה הפרובוקטיבי של הזמרת יפגע בשמן של הנשים בספינה".

 

אל המשטים הבאים החליטו להצטרף גם גורמים בירדן, שאף הודיעו על כוונתם לרכוש ספינה משלהם שתיקח חלק בהפלגה לחופי הרצועה.

 

אחד ממובילי היוזמה בשכנה ממזרח שימש בעברו יו"ר אגודת המהנדסים בממלכה, והוא ציין כי למרות הנציגות המקומית המצומצמת, נרשמה גם במשט הקודם נוכחות ירדנית פעילה, שחלקה באה לידי ביטוי גם במימון אחד המטענים שהועמסו על הספינות. 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ספינות המשט הקודם. ישראל פוחדת? (ארכיון)
מומלצים