שתף קטע נבחר

דורסו של חשין חשוד בגרימת מוות: אקבל כל עונש

מעצרו של טל מור הוארך בחמישה ימים - הוא חשוד בגרימת מוות, נהיגה תחת השפעת אלכוהול והפקרת פצוע. מור פרץ בבכי בדיון: "אני מצטער בפני משפחת ההרוג, גם לי יש אחיינים". שותפו של חשין: "הדורס הוא עבריין, העובדה שהסגיר עצמו לא מקלה"

מבקש סליחה, ונשאר במעצר. בבית משפט השלום בראשון-לציון הוארך הלילה מעצרו של טל מור, הנהג החשוד שגרם לתאונת ה"פגע וברח" בה נהרג שניאור חשין ביום שישי בבוקר. זמן קצר לאחר שהגיע למקום, פרץ מור בבכי ואמר: "אני רוצה למסור למשפחת ההרוג שאני מצטער. אני יודע שיש לו ילדים, גם לי יש לי אחיינים, ומקווה שאקבל כל עונש שמגיע לי".

 

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשבוע, ובית המשפט קבע שהוא יישאר במעצר בחמשת הימים הקרובים. למור מיוחסות עבירות חמורות ובראשן גרימת מוות ברשלנות, כשאליה מצטרפים חשדות להפקרת פצוע ונהיגה תחת השפעת אלכוהול.

 

במהלך הדיון, ציין נציג המשטרה, רס"מ חיים גדליה, כי "אין עדיין מסמך מהמעבדה שמור נהג תחת השפעת אלכוהול. היו עדי ראייה לאירוע שלא מסרו עדות לגבי החשוד. בזירת התאונה נמצאו חלקי מכונית השייכים לחשוד". הוא נשאל על-ידי עורכת דינו של הנהג - האם מור חשוד בגרימת מוות ברשלנות? השוטר השיב בחיוב. לאחר מכן נשאל מדוע נכתב בבקשה הריגה - ועל כך השיב השוטר "טעות קולמוס".

 

היום צפויה המשטרה לשחזר את התאונה עם הנהג החשוד, הטוען בחקירתו כי היה משוכנע שפגע במעקה ולא ברוכב אופניים.

 

הסנגורית: "מור פעל בשיא האחריות מבחינה מוסרית"

הסנגורית של טל מור, עורכת הדין תמי אולמן, אמרה בתום הדיון כי "מור מצטער מעומק ליבו על התאונה, והטענה כי מדובר בדמעות תנין לתקשורת אין בה אמת. שתי משפחות נהרסו. המשטרה התבלבלה בבקשת המעצר בין סעיפי האישום הריגה וגרימת מוות ברשלנות, כאשר על הראשון העונש המקסימלי הוא עד 20 שנה והעומש על גרימת מוות הוא עד שלוש שנים. טל פעל בשיא האחריות מבחינה מוסרית כאשר ניגש מיוזמתו למשטרה, ויכול מאוד להיות שיש כאן טעות".

 

עורכת דינו הדגישה כי לולא פנה ביוזמתו למשטרה, לא היה מתקיים דיון בהארכת מעצרו. אולמן גם הוסיפה כי מור הוא אזרח אמריקאי, ולו רצה להימלט מהארץ יכל לעשות זאת בקלות. "החשוד הוא בן טובים מיישוב תמרת, זומן לקורס טייס, ממיטב הנוער", אמרה.

 

השופטת איטה נחמן, שהאריכה את מעצרו של מור בחמישה ימים, ציינה בהחלטתה כי יש חשד סביר בחומר החקירה שהחשוד מעורב בעבירות המיוחסות לו, וכי קיים יסוד לחשד כי שחרורו של החשוד יביא לשיבוש הליכים.

 

במהלך החקירה התברר כי מור כלל לא החזיק ברישיון נהיגה בתוקף, והציג לחוקריו רישיון שניתן לו בארצות-הברית, שאין לו תוקף בישראל. הוא שב ארצה רק לאחרונה וניסה לחדש את תוקף רישיונו הישראלי, אך עקב ריבוי דו"חות תעבורה וקנסות כספיים לא הצליח להסדיר את הנושא. הוריו של מור וכעשרה מחבריו הגיעו לדיון בבית המשפט.

 

שותפו של חשין: "הדורס מוצג כטלית שכולה תכלת"

דרור גליס, בן משפחתו של חשין ואחד משותפיו העסקיים, הביע בשיחה עם ynet מורת רוח מהיחס הסלחני שלדבריו נוקטת העיתונות כלפי מור. "יש בנו רוגז ואפילו כעס על-כך שהדורס הוצג בתקשורת כטלית שכולה תכלת. הוא עבריין שרק שלושה ימים לפני התאונה נתפס עם סמים. העובדה שהוא הסגיר את עצמו לא מקלה, כי הוא עשה את זה בניסיון להסתיר שהוא נהג בהשפעה של סמים או אלכוהול. טענות אחרות הן קשקוש מוחלט שאנחנו לא קונים".

 

מור, בן 26, נחקר במשך שעות ארוכות בתחנת ראש-העין לאחר שהסגיר עצמו.

הוא סיפר כי בשעות שלפני התאונה היה בבילוי בתל-אביב, שבסיומו נסע לכיוון ביתו שבצפון הארץ. אותם דברים עוררו את חשד החוקרים, שכן האירוע התרחש כשנסע דווקא לכיוון דרום.

 

במהלך החקירה הוא נשאל, בין היתר, על אנשים נוספים שהיו איתו כנראה ברכב בזמן התאונה. בנוסף הוא נחקר כיצד נסע עשרות קילומטרים עם שמשה קידמית מנופצת - מבלי ששם לב לכך.

 

מנתונים שהציג הערב אגף התנועה במשטרה עולה כי במהלך העשור האחרון חלה ירידה משמעותית במספר תאונות ה"פגע וברח" החמורות, מהשיא שנרשם בשנת 2000, אז נרשמו 127 אירועים מסוג זה, לעומת אשתקד - אז עמד המניין על 68. בין השנה שעברה ל-2008 חלה ירידה של 16 אחוזים במספרן הכללי של תאונות ה"פגע וברח", מ-747 ל-627.


פורסם לראשונה 19/06/2010 22:49

 

בהכנת הכתבה השתתף רענן בן-צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מביע צער עמוק. טל מור בבית המשפט
צילום: אבי מועלם
"לא שם לב לשמשה". מכוניתו של מור, אחרי התאונה
צילום : עידו ארז
שניאור חשין. נהרג בתאונה
מומלצים