שתף קטע נבחר

טרור ושעשועים: תיירות הג'יהאד מגיעה ללבנון

ארגון החיזבאללה, שמפקדתו יושבת אצל לבנון, שכנתנו מעברו של הגבול הצפון-מערבי של ישראל, גאה להציג פארק ומוזיאון חדש להנצחת המאבק בישות הציונית

נראה שלא רק בפוליטיקה ובמלחמה, אלא גם בהנחלת מורשת קרב יש לחיזבאללה עניין. בחודש מאי השנה, לציון 10 שנים לנסיגת ישראל מלבנון, פתח חיזבאללה בעיר מליטה (Mlita) פארק תיירות ובו מוזיאון להנצחת המאבק בישראל.

 

ראשיתו של המוזיאון בתצוגה זמנית גולמית ולא מתוחכמת שהציג הארגון בתום מלחמת לבנון השנייה, ובה הנציח את נצחונו על צה"ל ברובע ד'חייה בדרום ביירות. ארבע שנים אחרי, ובהשקעה של ארבעה מיליון דולרים, הפכה התצוגה לפארק תיירות.

 

הפארק הוקם בנקודת קרבות אסטרטגית, ולצד שבילים מוריקים וברזיות מים, יש שלטים ובהם מידע בערבית ובאנגלית על-אודות המוצגים השונים. בין המוצגים ניתן למנות שרידי פגזים, חפירים ובובות בדמות לוחמי חיזבאללה המדמות סצנות קרב.

 

בפארק מבקרים תיירים מכל שדרות האוכלוסייה הלבנונית, אך בעיקר מקרב תומכי החיזבאללה השיעים, בדרום לבנון. "ההתנגדות מתפתחת ומאתגרת את הצבא הכי חזק באזור, שנחשב בעבר כבילתי ניתן לניצחון", כך אמר יאסיר אבוּד בן 53, מבקר שיעי ממרג'עיון, והוסיף: "זה לא מוזיאון, זה מקום שנבנה בדם ובחול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ילד מניף את דגל חיזבאללה. חינוך מצוין לדור העתיד
צילום: AFP
מומלצים