שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  זורק הנעל על ביניש "הסתער" על שופט, והורשע
  פיני כהן, המואשם שהשליך נעל לעבר נשיאת בית המשפט העליון, התקדם תוך צעקות לעבר השופט במשפטו. אנשי הביטחון בלמו אותו. כהן אמר לשופט: "מה אני אייכמן? אתם מנצלים את הכוח שלכם נגדי"

  דרמה בבית משפט השלום בירושלים: פיני כהן, המואשם שהשליך נעל שפגעה בנשיאת בית המשפט העליון השופטת דורית ביניש, התקדם בצהריים (יום א') באופן מאיים תוך גידופים נמרצים לעבר השופט שמעון פיינברג - כשנדרש להעיד. מאבטחי בית המשפט יחד עם אנשי שירות בתי הסוהר בלמו אותו. המאבטחים הזעיקו גם תגבורת והרחיקו אותו מהאולם. הדיון הסתיים בהרשעתו של כהן בעבירות של חבלה של ממש, היזק בזדון וזילות בית המשפט.

   

  כהן היה אמור להעיד היום במשפטו, אולם לפני תחילת הדיון אמר לשופט: "אני מבקש להגיד משהו. חמישה חודשים אני עצור. עדיין לא אמרתי שום דבר. אתם עושים מה שאתם רוצים. למה אני לא יכול להציג שאלות לשופט? החלטתם להכניס אותי לבית סוהר? תכניסו אותי. ארבע שנים השופט פיליפ מרכוס התעלל בנו ושש שנים אתם מנסים להסתיר את זה? יש לנו שאלות לנשיאה? למה אין לנו זכות לשאול אותה".

   

  בנקודה זו הוא צרח ולהתקדם לעבר השופט: "למה כל המשפט הזה מתנהל בצורה כזו? מה אני אייכמן? אתם מנצלים את הכוח שלכם נגדי. אתם מושחתים בגלל הנשיאה. היא מחייבת אתכם להיות מושחתים. אני מסוכן לציבור? זאת בושה וחרפה לישראל".

   

  אז הגיעו מאבטחים נוספים לאולם, שמנעו ממנו להתקדם לכיוון השופט. כשהוצא מהדיון צעק לעבר עורך דינו, עו"ד דוד ונטורה: "אני מפטר אותך. אתה מפוטר". כשהשופט קרא לעברו: "עוד התפרצות אחת ואני מוציא אותך", ענה לו כהן: "מה תעשה לי?". ביציאה מהאולם אמר כהן: "השופט לא מוכן להקשיב לי. הנשיאה מושחתת ומשחיתה את כולם".

   

  צעק "מושחתת של פיליפ מרכוס" - והשליך נעל

  לאחר שכהן נלקח מהאולם, העיד דרור אביטל ממשמר בתי המשפט, שהיה אחראי משמרת באותו יום בו הושלכה הנעל. אביטל סיפר כי השופטת ביניש עמדה לאחר שנפגעה מהנעל בפניה וירד לה דם באזור ארובת העין והאף. לדבריו, לאחר שראה שכהן מנוטרל על-ידי שני מאבטחים, הוא שאל את כהן כמה שאלות והנאשם הביע מורת רוח נגד הנשיאה והמערכת ואמר שתיכנן להיעצר באותו יום.

   

  מכתב האישום, שהגישה נגדו המשטרה לבית משפט השלום בירושלים בהליך מזורז בחודש ינואר, עולה כי לפני האירוע - היה מעורב כהן בהליכים משפטיים, שבעקבותיהם גבר כעסו על שופטים במערכת המשפט.

   

  הוא צעק "מושחתת של פיליפ מרכוס" והשליך את הנעל. הנעל, נכתב בכתב האישום, פגעה בראשה של הנשיאה וסמוך לעינה השמאלית ומעוצמת הזריקה נשברו משקפיה של הנשיאה, והיא אף נפלה ממקום מושבה על הארץ. כתוצאה

   מהתקיפה, דיממה הנשיאה מאפה ונגרמו לה חבלות במצחה ובאפה. "בעשותו כן תקף הנאשם את הנשיאה שלא כדין וללא הסכמתה וגרם לה חבלות של ממש, הרס נכס במזיד ושלא כדין ואמר על הנשיאה דבר לעניין כהונתה בכוונה לפגוע במעמדה", נכתב בכתב האישום.

   

  כהן, על פי כתב האישום, התיישב במרכז האולם, ובמהלך הדיון קם ממקומו והשליך לעבר השופטת ביניש את אחת מנעליו תוך שהוא צועק: "מושחתת, הרסת לי את החיים".


  פורסם לראשונה 20/06/2010 14:04

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פיני כהן. שוב מפר את הסדר
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים