שתף קטע נבחר

זהירות! ניסיון פישינג המתחזה לג'ימייל

עמוד שנראה זהה לעמוד הכניסה לג'ימייל מופץ בדואר האלקטרוני בין משתמשי ג'ימייל. כדאי להיזהר ולהקפיד לבדוק מה כתובת האתר שאליה מכניסים פרטים

הודעת מייל עם נסיון לגנוב פרטים של חשבונות ג'ימייל מופצת בימים האחרונים בין משתמשי השירות. ההודעה, שמתחזית להודעה לגיטימית בענייני אבטחה של חברת גוגל, טוענת בפני המשתמש כי עקב מספר נסיונות כניסה כושלים - הוא נדרש להזין מחדש את שם המשתמש וסיסמתו.

 

הקישור המצורף בדואר מופיע ככתובת לגיטימית של אתר גוגל, אך מוביל לאתר אחר, בשם jonmok.com. שם יקבל הגולש את מסך הכניסה המוכר של ג'ימייל - עם שדות להזנת שם המשתמש והסיסמה שלו, שלמעשה נשלחים לנוכל.

 


 

ניסיון דיוג זה, שהוא אלגנטי למדי, עשוי להפיל בפח גולשים אשר אינם קוראים בקפידה את שורת הכתובת. בחלק מהדפדפנים יזוהה האתר כאתר זדוני, והגלישה אליו תיחסם.

 

לכן, מומלץ לשים לב בדיוק לאיזה אתר אתם גולשים, לא להקיש על לינקים לא מוכרים, ואם קיבלתם דואר אלקטרוני לכאורה מגורם רשמי בחברת אינטרנט ואינכם בטוחים - במידת האפשר התקשרו למוקד התמיכה הטלפוני ו/או פנו בדואר אלקטרוני לכתובת הרשמית של החברה, ובררו האם נעשתה פניה אליכם מטעם החברה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים