שתף קטע נבחר

הורים במודיעין: הגן נסגר ונפתח לדתיים בלבד

ההורים כועסים על סגירת גן "עיט" בעיר וכעת ייאלצו להסיע את ילדיהם לגן מרוחק יותר. "ברור שלא טובת הילדים עומדת לנגד עיני העירייה, אלא שיקולים פוליטיים", טען אחד מהם. בעירייה אומרים: "המצאה של מספר הורים קטן"

האם לחץ פוליטי של החוגים הדתיים במודיעין הביא לסגירת הגן החילוני? הורים לילדים בגן "עיט" גילו בשבועות האחרונים כי הוא ייסגר בשנה הבאה, ובמקומו ייפתח במקום גן לאוכלוסייה הדתית. הגן, שבו למדו בשנה האחרונה 29 פעוטות בני 3-4, נמצא ברחוב תכלת בעיר, בשכונה מעורבת שבה חיים דתיים וחילוניים.

 

"בהתחלה חשבנו שסוגרים את הגן כי אין מספיק ילדים", סיפר שלומי נצראל, אב לילד בגן. "בפועל, החליטו להעביר אותנו לגן חדש אחר". לטענתו, "העירייה מפעילה שיקולים זרים בכל מה שקשור לשיבוץ של הילדים בגן. ברור שלא טובת הילדים עומדת לנגד עיניה, אלא שיקולים פוליטיים כאלה ואחרים שמגיעים מקבוצות לחץ בעיר".

 

ההורים התבשרו כי ילדיהם יעברו לגן אחר, המרוחק כמה רחובות מהגן שנסגר. מלבד אי הנוחות שבהסעת הילדים הקטנים לגן מרוחק יותר, ניסו ההורים להבין מה ההיגיון שעומד מאחורי הזזת כל הילדים בגן כקבוצה אחת למקום אחר. תשובות לטענתם הם לא קיבלו, והתסיסה לא איחרה לבוא.

 

"מדובר בשכונה מעורבת, שבה ישנו דו-קיום יפה מאוד, אלא שלאחרונה מתבצעים כל מיני שינויים על מנת לדחוק אותנו מהשכונה", ציין נצראל. "במקום לעודד את האוכלוסייה החילונית בעיר להתפתח ולהתרבות - מקשים עלינו את החיים".

 

העירייה: "הביקוש נמוך, מדובר בהמצאה"

מעיריית מודיעין, מכבים-רעות נמסר בתגובה כי בשל ביקוש נמוך, החליטו לאחד שני גנים בעיר, עיט וירדן. "הגן המאוחד יפעל במבנה של גן ירדן, מכיוון שמדובר בגן קבע עם מבנה חדש, בזמן שגן עיט הוא גן זמני השוכן בקרוואן".

בעירייה הוסיפו כי "לאחר קבלת ההחלטה הזו, וכאשר נותרו ילדים מהחינוך הדתי ללא מבנה הוחלט לשכן אותם במבנה הזמני ששימש את גן עיט".

 

בעירייה הדגישו כי "כל ניסיון לקשור את המקרה לנושא אופי השכונה הוא המצאה של מספר הורים קטן המתנגדים למעבר בגלל שהגן החדש נמצא ברחוב סמוך ומעט רחוק יותר מביתם. בעיר מודיעין, מכבים-רעות קיים מרקם יחסים מצוין בין דתיים וחילוניים שלא ניתן לפגוע בו, בטח לא מתוך אינטרסים צרים ואישיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגן שבמחלוקת. לדתיים בלבד?
צילום: נועם צויגנברג
מומלצים