שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זובין מהטה ושלמה ארצי זועקים מול עזה

  התזמורת הפילהרמונית בניצוחו של מהטה חוברת למקהלה הקאמרית של האקדמיה למוזיקה ולארצי ב"קונצרט זעקה" מול הגבול בעזה למען שחרור גלעד שליט. תבוצע שם היצירה "זעקת אם" של תומר הישג, האומר: "האימפקט העולמי ישפיע"

  האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים מצטרפת למאבק לשחרור גלעד שליט. המקהלה הקאמרית של האקדמיה תחבור לתזמורת הפילהרמונית הישראלית במה שמוגדר "קונצרט זעקה", שייערך ב-5 ביולי בשטחים הפתוחים שבצמוד לקיבוץ כפר עזה.

   

  המקהלה ונגני הפילהרמונית יבצעו את היצירה "זעקת אם", שכתב המלחין תומר הישג לאמו של שליט, אביבה. הישג, בוגר האקדמיה, משמש כמנצח משנה וכמנהלה האדמיניסטרטיבי של מקהלת האקדמיה. לדבריו, היצירה החלה כשיר שמילותיו הן פרפראזה על "תפילת הדרך". את השיר ביצעה במקור הזמרת מעיין בוקריס, ומאז עבר עיבוד לרביעית כלי קשת, אבוב ופסנתר. העיבוד הנוכחי יותאם לנגני הפילהרמונית ול-30 זמרי המקהלה. באחד ממקטעי היצירה מודגשות מילות התפילה "ה' אלי, אלוהי אבוֹת, הצילוֹ מאויב וחיות רעות".

  לדברי המלחין, השימוש בתפילה טבעי והוא מדגיש את הקריאה לחזרתו של שליט בריא ושלם הביתה: "אמנות היא התחום החשוב ביותר בחיי ואני לא יכול לצאת מתוך נקודת הנחה שאין לה השפעה. אני חושב שכשהתזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של זובין מהטה ומקהלת האקדמיה מופיעים יחד על גבול עזה, כשהרמקולים מופנים אל שטחי עזה, האימפקט שייווצר בעולם ישפיע. מול סגנון ההפגנות של הצד השני, כמו משטים למיניהם, הקונצרט הזה מייצג מאבק תרבותי. מילות התפילה אולי קשות אבל הן משקפות את הזעקה".

   

  על הקונצרט ינצח מנהלה המוזיקלי של התזמורת הפילהרמונית, זובין מהטה, ובמסגרתו יבצעו הנגנים בין היתר גם פרק מתוך הסימפוניה הבלתי גמורה של שוברט. הבחירה בשוברט, אומרים בפילהרמונית, היתה של מהטה, אשר לפני כשנה -במכתב מצולם לגלעד שליט ששודר בתכניתם של אורלי וילנאי וגיא מרוז - אמר: "כשתגיע לישראל, אחבק אותך ואשמיע רק בשבילך את שוברט, כיוון שהמוזיקה שלו נוגעת ללב, מחבקת ואוהבת". בקונצרט ישתתף גם הזמר שלמה ארצי, שיבצע את השירים "אנחנו לא צריכים" ו"מלך העולם".

   

  מטרת הקונצרט, שמעורר כבר כעת עניין בכלי התקשורת הזרים המוצבים בארץ, היא להעלות לסדר היום הבינלאומי את הצורך המיידי בקבלת מידע על מצבו של גלעד שליט, המוחזק מזה ארבע שנים בבידוד מוחלט, בשבי החמאס. האירוע יאובטח על ידי כוחות צה"ל והמשטרה והכניסה לקונצרט, שיחל בשעה 17:30, ללא תשלום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זובין מהטה. הבטיח שוברט לגלעד שליט
  צילום: שירן ולק
  צילום: נועם רותם
  שליט. העלאת הצורך המיידי במידע על מצבו לסדר היום
  צילום: נועם רותם
  לאתר ההטבות
  מומלצים