שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה אסרה על מצעד הגאווה להגיע לכנסת
  הבית הפתוח ביקש לסיים השנה את מצעד הגאווה בבית המחוקקים - המשטרה לא מאשרת. ובקהילה מוחים: "שימצאו את הרוצח בבר-נוער במקום לפגוע בחופש הביטוי"

  מצעד גאווה בירושלים? בסדר, אבל לא לכנסת. משטרת ישראל השיבה בשלילה לבקשת הבית הפתוח בירושלים, לקיים השנה את מצעד הגאווה בירושלים כצעדה לכנסת. המשטרה דורשת מהם לקיים את המצעד במסלול דומה לזה שנערך בשנה שעברה, מגן העצמאות לגן הפעמון. "ההחלטה מכעיסה", אמר ל-ynet מייקי גולדשטיין, יו"ר הבית הפתוח. "אנחנו מרגישים שאין לנו זכויות, והכנסת זה המקום בו אפשר לשנות דברים".

   

  מצעד הגאווה בירושלים ייערך ב-29 ביולי, בסימן שנה לרצח בבר-נוער, ויהווה מצעד ארצי אליו יגיעו תומכים מכל הארץ. "כמדי שנה, אנחנו נחושים להפגין בעד הזכויות שלנו - והשנה רצינו לסיים את המצעד בעצרת מול הכנסת", אומר גולדשטיין. "לאנשים אחרים מאשרים לצעוד במסלול דומה. הצענו כמה חלופות למסלול, אבל לעלות לכנסת בצעידה זוהי זכות בכל מדינה דמוקרטית. התחושה היא שקל למשטרה להגיד 'לכו איפה שהייתם שנה שעברה, יש לנו כבר פק"ל מוכן'".

   

  "באופן מקומם, אפילו הזכות הבסיסית למחות על העדר הזכויות לא ניתנה לקהילה", נמסר מהארגון. "יותר מחודש ימים השהתה משטרת ישראל את תשובתה לבית הפתוח, ובסופו החליטה: הקהילה הגאה לא יכולה לצעוד במקומות הנראים לעין הציבור בעיר".

  המרכז לפלורליזם יהודי כבר פנה למשטרה בדרישה לסגת מהסירוב, ולא - ייפנו אנשיו לערכאות משפטיות.

   

  מנכ"ל הבית הפתוח, יונתן גר, הביע גם הוא אכזבה מהתנהלותה של המשטרה: "ביום השנה לרצח בבר-נוער מבקשת הקהילה הגאה לממש את זכותה הדמוקרטית לצעוד לכנסת - המקום הראוי ביותר למחות בו על האפליה המתמשכת ועל ההסתה הפרועה ממנה סובלים הומואים, לסביות, בי וטראנס ברחבי הארץ. סירובה התמוה של המשטרה לקיום האירוע הינו לא חוקי ואף מסוכן. מוטב למשטרה להקדיש את משאביה למציאת הרוצח, במקום לפגוע בחופש הביטוי של הקהילה הגאה".

   

  המשטרה טוענת כי בקשת הבית הפתוח אכן נדחתה "משיקולי אבטחה וביטחון", אך הוצעו שתי חלופות: אחת בגן הפעמון ונוספת בגן הוורדים. "אנו ממתינים לתשובת הבית הפתוח על מנת לסיים את הנושא", נמסר.

   

  בהכנת הידיעה השתתף שמוליק גרוסמן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מצעד הגאווה הירושלמי. ארכיון
  צילום: נועה רז
  משכן הכנסת
  צילום: גבי מנשה
  "לא חוקי ואף מסוכן". יונתן גר
  צילום: אניה מולנבלט
  מומלצים