שתף קטע נבחר

עשרות הפגינו בנתניה: "אחי נעצר, נאזק והוכה"

שוטרי נתניה הזעיקו תגבור לאור התכנסות ספונטנית סוערת בעקבות מעצר צעיר. "ראינו את אח שלי עם אזיקים ושוטר מכה אותו. כל החדר היה מלא דם. נמאס לנו מהיחס לאתיופים - לא נשתוק". המשטרה: הם תקפו שוטרים. שיפנו למח"ש

שבת סוערת בתחנת משטת נתניה. עשרות רבות מבני קהילת יוצאי אתיופיה הפגינו הבוקר מול התחנה, במחאה על כך ששכן שלהם הוכה על-ידי שוטרים ונפצע. "מול העיניים שלי הם היכו אותו. ראיתי אותו אזוק פצוע ומדמם", סיפרה אחותו.

 

הרקע למהומה נעוץ באירוע שהתרחש לפנות בוקר. צעיר בן 20, חייל בחופשה, ישב עם חבריו בעיר. "הייתה קטטה באזור שאחי היה בו והמעורבים ברחו", סיפר תושב השכונה הנתנייתית הסמוכה לתחנה.

 "השוטרים באו לאחי והוא הסכים להעיד על מה שראה בקטטה. ביקשו ממנו לבוא לתחנה והוא לא הסכים, אלא אמר שהוא מוכן להגיד במקום מה ראה - ואז התחיל עימות".

 

במשטרה אומרים ששניים נעצרו בשל תקיפת שוטרים. לדברי אחותו של אחד מהם, "הבוקר הגענו אמי, אחי ואני לתחנת המשטרה לראות מה קורה איתו. בזמן שאנחנו שם, שמענו את אח שלי צועק מכאב. מיהרנו לחדר וראינו מול העיניים שלנו איך אחי עם אזיקים בידיים ושוטר מכה אותו בכל הגוף. היו לאחי סימני חבלה בגוף ופצעים מדממים עקב התקיפה והוא נפל על הרצפה. כל החדר היה מלא דם. התחלתי לצרוח והתמוטטתי".


אמו של העצור, היום מול בכניסה לתחנת המשטרה (צילום: עידו ארז)

 

האח הוסיף: "הם התנהגו אליו בברוטליות. הוא היה אזוק כשידיו מאחורי הגב וממש היכו אותו ודחפו אותו על ספסל. הוא היה פצוע ורק בצהריים, אחרי שהיינו שם, הסכימו לקחת אותו לבית החולים". 

 

האם, שראתה את בנה פצוע, חזרה לביתה ופתחה בצעקות. השכנים שמעו אותה, יצאו לקראתה וכשהבינו מה קרה מיהרו איתה בחזרה לתחנת המשטרה. "היינו פה 200 בני אדם. עשינו הפגנה ספונטנית במחאה על תקיפה הצעיר", סיפר אחד מתושבי השכונה.

 

אחותו של העצור זועמת: "כל השכונה באה להזדהות איתנו ולמחות על המכות שקיבל אחי. נמאס לנו האתיופים שמתייחסים אלינו ככה וחושבים שאם אין לנו כסף לעורך דין או שאנחנו לא מבינים, אז אנחנו צריכים לשתוק.

 לא נוותר למשטרה על מה שהם עשו לאחי. הוא לא עבריין ואירוע כזה לא צריך להסתיים ככה".

 

בעקבות ההפגנה ומחשש להתפרעויות, הזעיקו שוטרי נתניה תגבורת מתחנות נוספות של מרחב שרון. לאחר שעה ארוכה התפזרו המפגינים מתחנת המשטרה וחזרו לבתיהם.

 

מפקד משטרת נתניה, ניצב-משנה עמי אשד, אמר כי "המשטרה עושה את עבודתה ותטפל באפס סובלנות בעבירות של תקיפת שוטרים. בהפגנה היו 30 בני אדם, בני המשפחה של העצורים, והיא התפזרה לאחר ששוטר בן העדה יצא אליהם ודיבר איתם. אם למשפחות יש טענות על תקיפה שיפנו למחלקה לחקירות שוטרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחרי המהומה, ליד תחנת המשטרה בנתניה
צילום: עידו ארז
ננצ"מ אשד. "אפס סובלנות לתקיפת שוטרים"
צילום: עידו ארז
מומלצים