שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר-ישוב

נועם שליט בסוף היום ה-1 לצעדה: הופתענו לטובה

עם סיום היום הראשון לצעדה למען החייל החטוף, הגיעו מאות ממשתתפיה לקניון נהריה. המיילדת של גלעד התחבקה ממושכות עם הוריו. נועם שליט: "הצעדה מחזקת אותנו". יו"ר מטה המאבק לנתניהו ולהורים השכולים: "היום אנו מוחקים את המילה הפקרה"

היום הראשון לצעדת שליט מתקרב לסיומו. בשעות הערב (יום א') התקיימה עצרת בקניון העיר, בה אמר נועם שליט, אביו של החייל החטוף: "זו היתה הפתעה לטובה. הציבור הגיע בהמוניו ואנו מברכים על כך. זה מחזק אותנו, ואני קורא למי שיכול להמשיך ולצעוד איתנו, ולהצטרף אלינו עד שנגיע לירושלים - משם אנו מקווים לחזור בעזרת השם כשגלעד יחד איתנו".

 

במהלך העצרת הושמעו קטעי קריאה ושירה על-ידי צעירים תושבי הגליל המערבי, שקראו לשחרר את גלעד. בסיום העצרת, בה נכחו כ-500 בני-אדם, הודה נועם שליט למשתתפים. עוד קודם לכן, בכניסה לנהריה, הצטרפו לאלפי הצועדים גם כמאה מעובדי בית החולים בנהריה. הוריו של החייל החטוף, נועם ואביבה שליט, נפגשו עם המיילדת של גלעד, מירית רודד, שהתחבקה איתם ממושכות.

 

  

לעצרת בנהריה הגיע גם יואב מינץ, ששכל את בנו סמ"ר רז לפני שמונה שנים וחצי. "אני מכבד את הדעות המנוגדות של נפגעי טרור, הטוענים כי הרוצחים שישתחררו יפעלו שוב. אבל אדוני ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אתה יודע בדיוק כמה פיגועים אירעו בשנים האחרונות, למרות שהרוצחים המסוכנים ביותר נמצאים בכלא. גם אתה בנימין נתניהו בן למשפחת השכול, אבל בידך היכולת לקבוע כעת האם ייזכר כמי שמונהג על ידי פחד - ולחרוץ דין מוות על גלעד שליט? או האם תיזכר כמנהיג שמונע מאמונה בכוחם של צה"ל ומערכת הביטחון, וכמי שיישם הלכה למעשה את הערך "כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם מלא". משפחת שליט, הרוב השפוי והאנושי של העם הזה נמצא מאחוריכם ואיתכם".

 

יו"ר המטה למען שחרור גלעד שליט, שמשון ליבמן, התייחס למסע שיצא לדרכו ממצפה הילה לירושלים. במהלך עצרת שנערכה בקיבוץ כברי, אמר: "היום אנו יוצאים למסע חייו של גלעד, יוצאים למסע חיינו שלנו. אנו יוצאים לבנות מחדש את המצפן הלאומי שלנו. אנו יוצאים למשט שכולו אהבת הארץ ובניה, אנו יוצאים עם התקווה שהשכל והלב יחברו ביחד ונעשה את הדבר הנכון והמתחייב מעצם היותנו עם חזק.


הצעדה מגיעה לנהריה (צילום: שי ועקנין) 

 

"אני מבקש שאוזני מנהיגים ומנהלי מדינה תקשבנה.

היום אנו נושאים עמנו את שיר הרעות, היום אנו מוחקים את המילה הפקרה. היום אנו מחזקים את המחויבות שלנו לחייל ששלחנו, לא - לא שכחנו". ליבמן שלח מסר בדבריו אל הממשלה ואל ההורים השכולים המתנגדים לעסקה, במסגרתה ישוחררו מחבלים תמורת השבתו של גלעד: "אל פחד מנהיגינו, בזה כוחנו. אחד שלנו שווה למאות משלהם".

 

הוא הוסיף, כי "מיצינו הכל במהלך ארבע שנים, הודאה זה כוח. עד כאן. מכבדים את מגש הכסף, מרכינים ראש לנושאי השכול. מבקש את ערך החיים". יו"ר המרכז לשלטון מקומי וראש העיר מעלות תרשיחא, שלמה בוחבוט, פנה בבקשה לצלב האדום, לאפשר ביקור של ראשי רשויות במגזר היהודי והערבי עם שליט. "אנו בטוחים כי ביקור אזרחי הומני בו ייקחו חלק יהודים וערבים יוכל להביא לפריצת דרך לשיפור המצב האנושי באזור כולו", כתב.

 

עם סיומו של היום הראשון לצעדה, עושה המשפחה את דרכה לקיבוץ כפר מסריק, שם אורגן עבורה על ידי התנועה הקיבוצית מקום לינה. המסע אמור להתחדש בבוקר בכביש 4, סמוך לקיבוץ לוחמי הגטאות. משם צפויה השיירה להמשיך דרומה לעכו ולקריית-מוצקין.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 27/06/2010 17:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלפים צעדו לאורך היום
צילום: בן עמי אבי תומר
מומלצים