שתף קטע נבחר

עיריית ת"א התקפלה: לא נמנע הפגנת הקנביס

זמן קצר אחרי הפרסום ב-ynet על כך שהעירייה לא רואה "תכלית ציבורית ראויה" בהפגנה למען לגליזציה של הסם, נשקלה ההחלטה מחדש אצל היועץ המשפטי - שאישר את ההפגנה

הם אולי לא לוקחים לריאות כרגע, אבל מעשני המריחואנה יכולים לפחות לשחרר אנחת רווחה. בעקבות הפרסום ב-ynet על סירוב העירייה לאפשר הפגנה למען לגליזציה של הסם, הודיעה היום (א') עיריית תל-אביב כי לאחר בדיקה מחודשת, אין מניעה לאשר את קיום ההפגנה - בכפוף לאישור האירוע על-ידי המשטרה.

  

 

מוקדם יותר פורסם ב-ynet כי עיריית תל-אביב מערימה קשיים על ליאורה גלבר, שמבקשת לארגן הפגנה בכיכר רבין. סמנכ"ל התפעול של העירייה, רובי זלוף, כתב לה: "הנני להודיעכם על דחיית בקשתם לקיום הפגנה לגליזציה של קנאביס. עיריית תל-אביב אינה רואה במטרת האירוע המבוקש משום תכלית ציבורית ראויה".

 

לדברי גלבר, "במשטרה לא עשו בעיות, אבל בעירייה אמרו שמחירון השימוש בכיכר רבין לצורך ההפגנה בסדר הגודל שלנו מסתכם ב-16,600 שקלים. ההודעה שקיבלנו מאוד ממרמרת אותנו. בעירייה אפילו לא נתנו לנו את הסיבות למה הם מסרבים. אנחנו חיים במדינה דמוקרטית וזכותנו להפגין".

 

בעקבות פניית ynet לעירייה, נמסר בתגובה כי "כל האירועים ההמוניים במרחב הציבורי בעיר תל־אביב-יפו טעונים אישור העירייה והמשטרה. הנושא הועבר לבחינה מחודשת אצל היועץ המשפטי לעירייה שקבע כי אין מניעה לקיים התכנסות / הפגנה שמטרתה שינוי החוק הקיים בדבר שימוש בקנביס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה בכיכר רבין. ארכיון
צילום: עופר עמרם
מומלצים