שתף קטע נבחר

מוות שאינו לתפארת מדינת ישראל

המעבר במעברי חציה בעירנו הינו הדבר המסוכן ביותר שעשיתי בימי חלדי. חבל שלא משקיעים יותר בשמירה על בטחוננו. הרי מאות ההרוגים מדי שנה הם הרבה יותר מכל מתי המלחמות

מוות שאינו לתפארת מדינת ישראל, הוא המוות שהורג את הולכי הרגל ואת הנהגים בכבישי ערינו וכפרינו.

 

לפני מספר ימים חצתה ידידה שלי מעבר חציה. היא חיכתה וירדה לכביש. מכונית עצרה, שזה נדיר, והיא פסעה הלאה, ואכן חצתה אך נהגה של מכונית אחרת הגיח משמאל ופצע את ידידתי והיא מחוסרת הכרה בבית חולים ומצבה אנוש.

 

אנוכי מרבה להלך ברחובות תל אביב ואף כי לחמתי במלחמה קשה, המעבר במעברי חציה בעירנו הינו הדבר המסוכן ביותר שעשיתי בימי חלדי.

 

נכון, אני בא בימים ונהגים אוהבים ללעוג לי כשאני מתחיל לחצות כביש. הם עוברים משני צידי, רואים אותי עם מקל ההליכה וצועקים לי שאני מפריע.

 

ישנו למשל מעבר חציה בחשמונאים פינת ביל"ו בתל אביב. הנהגים שמגיעים מכיוון שדרות רוטשילד דוהרים תמיד. אתמול למשל חציתי כדרכי, ונהג עצר לכבודי כי הייתי כבר במחצית הדרך. או אז חלפה ווספה ביעף מצדו השמאלי של הנהג ההגון הנ"ל, ולולא הצלחתי לסגת, מה שבמצבי אינו קל, הייתי היום פגוע ונהג הווספה היה כותב את המאמר הזה. נהגה היה מקבל משופטי ישראל חודשיים בכלא על תנאי ועבודת שירות בהילטון עם מראה לים ואמו הבוכייה הייתה טוענת שהוטל על בנה עונש "לא מידתי".

 

ראש העיריה שלנו מבקש כבר שנים שתהיה לו משטרה עירונית, שכן בלעדיה הרצח בכבישים רק יגבר. הפיגוע בבנו של השופט ששפתו הנהדרת צריכה להיות נלמדת בבתי הספר לא היה קורה אילו היו יותר שוטרים בכבישים.

 

בשיטוטי בתל אביב במשך למעלה משנתיים לא ראיתי שוטר אחד האורב לנהגים הנבלות, כאילו כל מה שייגן עליהם מפני עצבונם הקמאי יהיה פיגוע באיש, אישה או ילד ואפילו בילדה. אבל הממשלה שלנו, אם אכן יש לנו ממשלה, אינה מתירה הקמת משטרות עירוניות.

 

בלעדיהן ייהרגו אנשים מדי יום. מי שנוהג ומדבר בו זמנית בסלולרי ואינו רואה דבר, נוהג כדי להרוג או סתם לפגוע. אך באין ממשלה מה יעשו ראשי ערים הרואים את תושביהם נפגעים מדי יום בכביש או במעברי חציה ואין שוטר ואין השגחה?

 

למשרד הביטחון שלנו היה כדאי מהבחינה הלאומית ונוכח הקטל ההורג כאן כל בחור וטוב, לחבר את הביטחון בכבישים במעברי חציה לתפקיד של שמירה על ביטחון ישראל. מה שהשוטרים עושים בבילעין למפגינים ניתן היה לעשות גם נגד רוצחי האדם ברחובות, במיוחד בעיר תל אביב שבה כל ממזר מלך וכל רוצח הוא נפש חפצה וכל חוצה כביש הוא מתאבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעבר חציה. מלחמה
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים