שתף קטע נבחר

ספארי של רובוטים: תערוכה חדשה במדעטק

העתיד כבר כאן: רובוטים מדברים, שרים ורוקדים מצפים לכם ב"עולם הרובוטי", תערוכה חדשה של מוזיאון המדעטק בחיפה. במרכז התערוכה: ספארי-רובוטים. רובוטים מתוחכמים של ג'ירפה, זיקית, עטלף וחיות נוספות שמעניקים הצצה לעולם החי

טספיאן הוא רווק מבוקש: הוא יודע לשיר בקול צלול, לרקוד יפה יותר מכל בן אנוש ולעולם הוא לא ישכח לשאול אותך לשלומך. הוא מתנשא לגובה של שני מטרים, חטוב, בנוי לתלפיות, ולמרות מוצאו האנגלי יודע לדבר עברית משובחת. אז מה הפלא שהתור אחריו רק הולך ומתארך?

 

כנראה שככה זה כשאתה אחד הרובוטים המתוחכמים ביותר בעולם, עם רפרטואר מוזיקלי רחב וחיוך כובש. "רובוטספיאן" הוא רק אחת האטרקציות שממתינות לכם הקיץ ב"עולם הרובוטי", תערוכה לכל המשפחה שנפתחת היום במדעטק, המוזיאון הלאומי למדע שבחיפה, ותימשך עד החגים.

 

טספיאן הוא רובוט אנושי שמתקשר עם הקהל, עונה לשאלות, ומשעשע בשפת הגוף העשירה שלו ובהבעות הפנים האנושיות להפליא. לצידו בתערוכה אפשר לפגוש גם את הרובוט-אדם "נאו", אולם את מרכז תשומת הלב תופס דווקא עולם החי: "Robot Zoo", תערוכה בינלאומית המגיעה לישראל לראשונה מציגה גן-חיות רובוטי צבעוני ואינטראקטיבי.

 

ספארי של רובוטים

רובוטים גדולים במיוחד של בעלי חיים כמו זיקית, ברווזן, דיונון, זבוב וג'ירף מפוזרים לאורך התערוכה ומזמינים את המבקרים ללימוד ולמשחק אינטראקטיבי. הרובוטים בנויים על פי עקרונות עולם החי והילדים יכולים לגלות באמצעותם את המבנה והפיזיולוגיה המאפיינים כל חיה וכיצד היא משתמשת באיבריה השונים לפעולות כמו תנועה, אוכל, צייד ועוד.

 

כך למשל אפשר להציץ מבעד לעיניה של הזיקית ולראות כיצד העולם נתפס מנקודת מבטה, ללמוד איך הדיונון מתקדם בתנועה סילונית שדוחפת את המים או לדמות את אחיזת העטלף שתלוי הפוך מתקרת המערה. סטודנטים מהטכניון שיסתובבו בין המוצגים יוסיפו להם הסברים וידגימו את עיקרון הפעולה של כל רובוט.


רובוט-זבוב בתערוכת "העולם הרובוטי" במדעטק (צילום: איל אמיר, מדעטק) 

 

ישראל: מעצמה רובוטית

חלק נוסף בתערוכה מתמקד בתחום הרובוטיקה בתעשייה הישראלית ומציג רובוטים המשמשים אותנו בחיי היום-יום ובתעשיה: ממכסחת דשא וכספומט שקוף ועד לרובוט רפואי לניתוחי גב מסובכים.

 

ישראל נחשבת למומחית גדולה בתחום הרובוטיקה וטכנולוגיה שפותחה בישראל משמשת רובוטים בכל העולם, כמו למשל את רובוט הנאו האנושי שמוצג בתערוכה ושלוח האם שלו תוכנן בישראל. במהלך השנה הקרובה ישתתפו בתערוכה גם חברות ישראליות שמתמחות ברובוטיקה ויציגו את הפיתוחים החדשים שלהן.

 

לתערוכת הרובוטים באתר המדעטק לחצו כאן .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טספיאן: רובוט וג'נטלמן
צילום: איל אמיר מדעטק
מומלצים