שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  MS-300: סטרימר קטן ועגלגל של Apex

  MS-300 של APEX הינו מזרים מדיה בעיצוב עגלגל, מבוסס על מעבד Realtek ומנגן מגוון של פורמטי וידאו, תמונות ואודיו. סטרימר זה כולל גם צג מידע קדמי, קורא כרטיסים ואנטנת WiFi מצורפת. בדקנו

  מותג APEX של חברת ברימאג בישראל, כולל ממירים דיגיטליים (DTT), נגני DVD, מערכות מיקרו ועוד. למשפחת המותג, נכנס חבר חדש בדמות מזרים

  מדיה, מדגם MS-300.

   

  עיצוב

  מראה המכשיר הינו מעט יוצא דופן, הודות לגוף העגלגל. בעבר, ראינו כבר דגמי סטרימרים המעוצבים כחבית קטנה (כמו ה- TIVX למשל), אולם אלו ניצבו לגובה לעומת דגם זה, שמונח על צידו הארוך - בזוית שמניחה את אחורי המכשיר על הבסיס ואת החזית בזוית כלפי מעלה.

   

  ליוצאי יחידות קרביות זה יראה כמו מרגמה גוצה ושטוחת מסלול, עם שקע במרכזה, אולי בכדי להניח שם במאוזן דיסק קשיח חיצוני.

   

  בחזית הסטרימר, נגלית לעין תכונה יחודית שקשה למצוא אותה בסטרימרים, במיוחד בטווח המחיר הזה. זהו צג מידע קדמי התומך בהצגת מספר שורות טקסט, וכך מאפשר לצפות בתפריטי המכשיר למשל באופן מלא, זאת מבלי להדליק את מסך הטלויזיה. צג המידע מציג גם אייקונים קטנים בצד שם הקובץ שמסמלים את סוגו (שיר / תמונה / וידאו).

   


   

  חיבורים ושלט

  מלבד צג ה- LCD בחזית, ישנו קורא כרטיסי זיכרון וכניסת USB. מאחור, כולל ארסנל החיבורים גם כניסת USB 2, לצד כניסת רשת מחווטת, יציאת וידאו HDMI, יציאת קומפוזיט + אודיו וגם יציאת אודיו אופטית דיגיטלית.

   

  מעל שורת החיבורים הכפולה מצוי מאוורר קטן שמוציא אוויר חם, בתקופת הסקירה, נשמע ממנו קול רחש חרישי למדי ועצם העובדה שלא ניתן להתקין במכשיר כונן קשיח פנימי, תורמת גם היא לאווירה קרירה יותר באופן יחסי.

   

  הדבר היחידי שמקלקל את הרמוניית עיצוב המכשיר הוא מראהו של השלט, שמקנה רושם מעט זול, עם לחצנים קטנים וצפופים.

   

  עוד ב- dtown : השוואה - M2TECH hiFace מול סטרימר אודיו

   

  תפריטים וממשק

  סטרימר ה- APEX MS-300 מבוסס על המעבד של Realtek מדגם 1073. נראה כי מערכת ההפעלה זהה לזו של ה- XTREAMER המפורסם, התפריטים הראשיים מעוצבים באופן שונה, אולם כניסה לתתי תפריטים (כמו GOTO או כתוביות) מגלה עיצוב דומה עד זהה.

   


   

  בנוסף, בוצע תרגום עברי מלא של תפריטי המכשיר, אך נצפו מספר "פספוסים" למשל המילה "הגדרה" במקום "תפריט הגדרות", "צילום" במקום תפריט תמונות ועוד. כניסה אל תוך תפריט ההגדרות מראה אפשרויות שמוכרות לכל מי שהתנסה עם סטרימרים מבוססי Realtek.

    

  ביצועים

  למכשיר מצורף דונגל רשת אלחוטית, זהה לזה של האקסטרימר.

   

  דפדוף בתצוגת תיקיות הינה איטי מעט, עם אפשרות לתצוגה מקדימה של הסרט בתיבה בצד, כמו כן, היינו מעדיפים לראות את נפח הקבצים כשהם מוצגים בסוף כל שורה ולא בריבוע בצד, שמופיע רק כשמסמנים קובץ ספציפי.

   

  בנושא התמיכה בפורמטים, אין הפתעות מיוחדות (וזה לטובה): נוסו עשרות קבצי MKV עד 1080p, כמו גם הפעלת קבצי AVCHD של קנון, קבצי MP4 ממצלמות FULL HD של סמסונג, קבצי WMV, AVI ועוד. גם הפעלת קבצים מדיסק קשיח חיצוני דרך USB עברה באופן חלק למדי.

   

  ניתן לנגן קבצי Blu-ray באופן פרטני או לגשת לתיקיה כאל IMAGE, אבל ניסיון להפעיל IMAGE של חלק מכותרי בלוריי, נתקל בהחשכת מסך וחזרה לתפריט הראשי. מצד שני, קבצי ISO של DVD נוגנו בהצלחה. קבצי אודיו HD של בלוריי, לא נתמכו.

   


   

  ניגון דרך כבל רשת מתחיל לאחר מספר שניות, גם כשעומדים על שם קובץ, לוקח מספר שניות עד שנתון המשקל שלו מופיע בצד הרשימה. במהלך צפיה בסרטי בלוריי עם קצב דגימה גבוה, נצפה קיפאון לחלקיק שניה מספר פעמים. זה בא לידי ביטוי בעיקר בסצינות בעלות תנועה רבה על המסך.

  בנוסף, הורגשה איטיות בתגובות בהשוואה לשימוש בדיסק חיצוני USB, כמו בעת דפדוף בתיקיות עם מספר קבצים רב.

   

  עוד ב - dtown : גם לנובו משיקה לפטופ תלת-ממד

   

  ניתן לצפות גם בקבצי תמונות בתצורת מצגת עם גרפיקות מעברים שונות. בתחום האודיו, הוצגו שמות קבצים בעברית תקינה, נבדקה תמיכה בפורמטי MP3, FLAC ועוד.

   

  קורא הכרטיסים הקדמי (SD), אמור לתמוך גם כאן בפורמטים השונים המתוארים במפרט, כאשר בדקנו קבצי תמונות וגם קטעי וידאו Full HD AVCHD שנוגנו ללא בעיה מיוחדת. אפשרויות ניהול קבצים כמו העתקה / מחיקה והזזה, מתבצעות גם בסעיף הזה כמו באקסטרימר.

   

  עברית

  ה- APEX תומך בפורמטי כתוביות מקובלים, כמו SRT, SUB וכו'. כאשר ישנן שתי שורות תרגום, סימני פיסוק בשורה השניה מופיעים כשהם מיושרים

  לשמאל ולא לימין, בעוד בשורה הראשונה, סימני הפיסוק (פסיקים, נקודות) מוצגים בד"כ במקומות הנכונים.

   

  כאשר מוצגת שורה אחת, נראה שגם זה תקין לרוב, למעט סימני מקף שיכולים להופיע בתחילת או סוף משפט. אין גם רווח בין סימני פיסוק לבין המילים שבאות אחריהן.

   

  גלישה

  חיבור הרשת הקווי או אלחוטי, מאפשר כניסה לשבעה אתרים בגרסת הקושחה הנוכחית. ממשק יוטיוב, עובד באופן חלק ומהיר יחסית, אם כי לא מציג את הסרטונים באיכות HD (אם קיימת). ניתן לחפש סרטונים באופן חופשי עם מקלדת וירטואלית.

   

  כמו כן, ניתן להיכנס אל חדשות BBC, בגרסת טקסט בלבד, לבצע חיפוש תמונות באתרי פיקאסה ופליקר, עם תצוגת תמונות מקדימות בשתי שורות ותמונות מלאות שמוצגות ברזולוציה גבוהה.

   

  סיכום

  לא בכדי, הזכרנו מספר פעמים בכתבה זו את האקסטרימר, שהיה הסטרימר הראשון מבוסס Realtek שהציע ביצועים טובים במחיר זול ופתח מגמה חדשה בעולם מזרימי המדיה. נראה שה- APEX שלפנינו מבוסס על מעבד זהה לזה של המתחרה.

   

  היתרונות של APEX MS-300 מול ה- XTREAMER כוללים צג מידע מפורט בחזית וקורא כרטיסים קדמי עבור כרטיסי זיכרון, גם איכות הגימור נראית כטובה יותר, מלבד השלט. החיסרון מול המתחרה הינו בחוסר האפשרות להתקין דיסק קשיח פנימי כמו באקסטרימר.

   

  היות ומדובר במותג ישראלי למעשה, עדכוני התוכנה, יהיו זמינים להורדה מאתר היבואנית ברימאג – כך הבטיחו נציגיה שדיברו על הוספת אפשרות האזנה לתחנות רדיו אינטרנטיות בגרסאות הבאות ועוד. זה נושא בעל חשיבות: אם יוצעו גרסאות עדכון תכופות ומעניינות, זה יעלה בהחלט את מדד האטרקטיביות של המוצר.

   

  לראייתנו, דגם זה מתאים בעיקר למי שמחפש סטרימר עבור צפיה והאזנה למגוון קבצי אודיו / וידאו (כמו MKV למשל), ופחות עבור ה-"וידאופילים" המתקדמים שמחפשים לנגן קבצי בלוריי מלאים, כמו כן, הוא מתפקד באופן חלק ומהיר יותר בעבודה מול כונן קשיח חיצוני דרך חיבור USB.

   

  Apex MS-300 

  ציון:


   

  מחיר: 849 שקלים, כולל מתאם WiFi 802.11n + כבל HDMI

   

  אחריות: ברימאג

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סטרימר קטן, דובר עברית. MS300
  צילום: dtown
  dtown.co.il
  מומלצים