שתף קטע נבחר

שרים לרה"מ: אל תתקפל, סוף הקפאה בספטמבר

לפני ישיבת הממשלה עסקו השרים בניסיונות אחרונים להשפיע על ראש הממשלה, ערב צאתו לפגישה עם אובמה. "התחייבת ואני מאמין שתעמוד בהתחייבות שלך להפסיק את ההקפאה במועד שנקבע", אמר השר אדלשטיין. השר מיסז'ניקוב דרש גם הוא המשך בנייה בספטמבר: "העבודה תישאר כי אין לה לאן ללכת"

ניסיון אחרון להפעיל לחץ על ראש הממשלה, טרם פגישותיו בבית הלבן. שרים בליכוד תובעים הבוקר (יום א') מבנימין נתניהו שלא להתקפל בפני ברק אובמה בפגישתו ביום שלישי ולא להיעתר לתביעות להמשך ההקפאה.

 

השר יולי אדלשטיין אמר לפני ישיבת הממשלה: "אני מבקש מראש הממשלה – התחייבת ואני מאמין שתעמוד בהתחייבות שלך להפסיק את ההקפאה במועד שנקבע. כשראש הממשלה מגיע לוושינגטון, עמדתו חייבת להיות איתנה נגד המשך ההקפאה, כפי שהתחייב. סוף ההקפאה בספטמבר".

 

בדיון בוועדת השרים לחקיקה בהצעת חוק של סגן יו"ר הכנסת, כרמל שאמה מהליכוד, אשר תחייב את נתניהו לקבל את אישור הכנסת להמשך ההקפאה - המתיחות בסביבת ראש הממשלה גוברת. נתניהו מבקש למנוע את העברת הצעת החוק בוועדה היום, אולם הוא נתקל באופוזיציה חריפה מבית. בין שרי הליכוד התומכים בהצעתו של שאמה - אדלשטיין וכך גם גלעד ארדן, משה כחלון ואחרים.

 

נתניהו זוכה גם להתנגדות בנושא מצדה של ש"ס. בכיר במפלגה אמר ל-ynet לפני ישיבת הממשלה: "אנחנו נצביע בוועדת השרים לחקיקה בעד הצעת החוק של כרמל שאמה. התחייבנו להפסקת ההקפאה וכך נעשה".

 

במקביל לישיבת הממשלה, נמשכים המגעים האינטנסיביים של אנשי לשכת ראש הממשלה עם סיעות הקואליציה הנוספות ובראשן ישראל ביתנו. שר התיירות סטס מיסז'ניקוב מייצג כנראה את התנגדות מפלגתו להמשך ההקפאה ואמר כי אחרי ההקפאה יש לחדש את הבנייה. "אנחנו ממשלה ימנית-לאומית, העבודה הצטרפה כי היא רגילה לשבת בקואליציה והעבודה תישאר כי אין לה לאן ללכת. צריך לכבד את ארצות הברית שהסכימה למגבלה שנקבעה לעשרה חודשים אבל צריך להפסיק את ההקפאה", אמר.

 

גורם נוסף בקואליציה, העתיד להקשות על ראש הממשלה נתניהו, ערב נסיעתו לוושינגטון מחר הם חברי הבית היהודי. היו"ר השר דניאל הרשקוביץ ששוחח עם ynet פנה לראש הממשלה: "אל תתקפל

בפני הנשיא אובמה. עם כל הכבוד ויש כבוד, יש גם כבוד לאומי שלנו. ככל שאני יודע, ראש הממשלה מתכוון לעמוד איתן נגד התביעה להמשך ההקפאה".

  

ערב יציאתו לוושינגטון אמר נתניהו לשרים: "אין תחליף לשיחות ישירות. אין להימנע ממגע ישיר. רמאללה במרחק עשר דקות מכאן, מרחק נגיעה. הגיע הזמן שאבו מאזן יהיה מוכן להיפגש איתי. מי שחפץ בשלום חייב לקיים שיחות ישירות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. שיחות ישירות
צילום: AFP
אדלשטיין. לסיים ההקפאה בזמן
צילום: מתי אלמליח
הרשקוביץ. לא להתקפל
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים