שתף קטע נבחר

התיק של אל על: מי חיטט במזוודות הטסים?

שוש מחולון, שחזרה מנופש באיטליה, גילתה במזוודה שלה תיק איפור "זר". תיק הערב שלה, ובו תעודת הזהות, נעלם - ונמצא אצל תושב קיסריה: "זה פשוט לא נורמלי. יכלו לשים שם פצצה". אל על: פריטים הוחלפו בבידוק, זה אירוע חריג

איבדת תיק איפור בטיסת אל על מאיטליה? תושבת חולון, שמצאה אותו ואיבדה במקביל את תיקה האישי ואת תעודת הזהות, מחכה לטלפון ממך. פריקת מזוודה אחרי טיול בחו"ל היא בדרך כלל חוויה מייגעת ומעייפת, אך עבור שוש, שחזרה במהלך סוף השבוע מנופש עם בעליה בארץ המגף, מה שציפה לה במזוודה סיפק לה תפנית יוצאת דופן לחופשה.

 

בין הבגדים והמתנות, נדהמה שוש לגלות כי תיק הערב שלה ובו מסמכים אישיים רבים, בהם תעודת הזהות שלה, נעלם. במקומו היא מצאה במזוודה תיק איפור "זר", ללא סימני זיהוי מיוחדים. "התיק הזה לא היה שייך לי בכלל", אמרה שוש ל-ynet, "חזרנו ביום שישי לפנות בוקר מחופשה נפלאה בטוסקנה והיינו עייפים. הלכנו ישר לישון, בצהריים קמתי ופרקתי את המזוודה - ואז ציפתה לי ההפתעה הזאת".

 

כאן, למזלה של שוש, לא נגמרו ההפתעות. לא חלפו דקות, והיא קיבלה טלפון מתושב קיסריה, שהיה עמה על אותה הטיסה. "הוא סיפר לי שמצא במזוודה שלו את תיק הערב שלי, ראה את פרטיי במסמכים, ומצא את הטלפון שלי דרך 144. תיאמנו להיפגש, ומחר הוא צפוי להחזיר לי את התיק. לגבי תיק האיפור, אין לי מושג לאיזה נוסעת הוא שייך, אבל הוא שמור אצלי".

 

שוש זועמת על הטעות, שלדבריה יכלה להסתיים בצורה קשה יותר: "מי בכלל העז לחטט בחפצי האישיים ועוד ללא ידיעתי? באותה מידה היו יכולים גם לשים פצצה בתוך התיק. זה פשוט לא נורמלי ואף פעם לא קרה לי. המזוודה בכלל לא היתה קרועה".

 

מאל על נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חריג במסגרתו הוחלפו במהלך הבדיקה הביטחונית פריטים בין נוסעים. אל על רואה בביטחון הנוסעים ובבטיחותם ערך עליון, והללו מהווים נר לרגליה. יצוין כי נושא הכבודה בטיסות נכנסות הינו באחריות אל על, אך לעתים גם הרשויות המקומיות רשאיות לבצע בדיקה מטעמן".

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האי-מייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Index Open
"מי העז לחטט? המזוודה לא היתה קרועה"
צילום: Index Open
תיק איפור. מחכה לך אצל שוש
מומלצים