שתף קטע נבחר

הצועדים הפגינו באקירוב "תתעורר" - ונילי הצטרפה

רעייתו של אהוד ברק, נילי פריאל, הפתיעה כשהצטרפה ל-8,000 המפגינים בעד שחרור שליט מול ביתם בת"א, ואמרה ל-ynet: "עצם ההימצאות שלי פה זו אמירה". עומסי תנועה מורגשים בעיר. ב-12:00 תיערך עצרת בכיכר רבין, והיא תועבר בשידור חי ב-ynet

אלפי הצועדים למען גלעד שליט הפגינו הבוקר (יום ב') מול ביתו של שר הביטחון, אהוד ברק, ברחוב פנקס בתל-אביב. הצעדה החלה מעט לאחר השעה 7:30 בצומת גלילות, וכעבור כשעה הגיעו 8,000 המפגינים לביתו של שר הביטחון וקראו לו ברמקולים "תתעורר". מי שהפתיעה והצטרפה למפגינים הייתה רעייתו של השר ברק, נילי פריאל, שהסבירה ל-ynet: "עצם ההימצאות שלי פה זו אמירה".

  

 

בשל הצעדה נסגרה לתנועה דרך נמיר מכיוון צפון לדרום, ובמקום נרשמו עומסי תנועה. המוני בני אדם הצטרפו לצעדה מהרחובות הסמוכים לדרך נמיר ונהגים צפרו לאות הזדהות. המפגינים הניפו שלטים כמו: "אם זה היה תלוי בנו, היית כבר חוזר", "הצעדה שלנו, הסבל שלך" וכן "ומה אם זה היה הילד שלך".

 

המפגינים קשרו סרטים צהובים לעצי דקל בסמוך למגדל שבו מתגורר ברק. מאבטחים ושוטרים שמרו על ביתו של שר הביטחון בשעה שהצועדים שהו במקום.

 

ליאורה אלמוזלינו מבת ים, שהגיעה לצעדה עם שני ילדיה הקטנים, הסבירה: "הילדים גם ככה נמצאים בחופש, וזו הזדמנות מושלמת ללמד אותם שיעור באזרחות והקניית ערכים של רעות, הזדהות ואפילו ציונות. הילדים שלי, שעדיין בבית ספר יסודי, נדנדו לי בעצמם בשבועות האחרונים שהם רוצים שנלך לצעדה, כי נמאס להם לראות את משפחת שליט דרך המחשב או הטלוויזיה בלי לתרום למאבקה".


נועם ואביבה שליט מוליכים 8,000 צועדים, הבוקר (צילום: עופר עמרם)

 

רונן כהן, סטודנט מרמת גן, הוסיף: "מספר האנשים פה מוכיח שהכאב וההזדהות עם המשפחה חוצה גבולות ואזורים במדינה. התושבים הרבים מאזור תל אביב שבאו לפה מנפצים את האשליה המוטעית שתל-אביב חיה בתוך בועה".

 

רועי חזן, נכה צה"ל שהתעכב במשך כמה דקות מול ביתו של ברק, תהה: "איזה ביטחון יכול להיות במדינה אם השר שמופקד על כך לא עושה הכול, לא שוכב על הגדר כדי להחזיר חייל אחד להוריו?".

 

עם התקדמות התהלוכה נסגרים גם הרחובות החוצים את נמיר: קק"ל, איינשטיין, חיים לבנון, רוקח, יהודה מכבי, פנקס, ז'בוטינסקי, ארלוזרוב, שאול המלך וקפלן.

 

צילום: אוהד צויגנברג

 

בנוסף, נסגרו העליות מנתיבי איילון מכיוון מזרח למערב מהמחלפים: קק"ל, ההלכה והשלום. רחוב קפלן נסגר לתנועה בין

9:30 ל-10:00. התנועה נחסמה גם בין רחוב פרשת דרכים לדרך מנחם בגין-קפלן. מ-10:30 ייסגר רחוב אבן גבירול לכיוון צפון בין קרליבך לכיכר רבין. ב-11:30 ייסגר אבן גבירול לתנועה לשני הכיוונים בקטע שבין ארלוזרוב לשאול המלך. הצירים ייפתחו בהדרגה בהתאם להתקדמות התהלוכה.

 

בשעה 12:00 יתקיים טקס קצר בכיכר רבין, שיועבר בשידור חי ב-ynet. לאחריו יעשו בני משפחת שליט ותומכיהם את הדרך בכלי רכב דרומה - כשיבקרו במקום החטיפה ליד כרם שלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההמונים מול בית ברק. עומסי תנועה כבדים
צילום: רועי מנדל
"הצעדה שלנו, הסבל שלך". הצועדים
צילום: עופר עמרם
נועם, אביבה ויואל שליט בנתיבי איילון
צילום: ירון ברנר
מומלצים