שתף קטע נבחר

אימה במשפחה: כלאו והיכו בגלל שינוי מין

שלושה תושבי יפו נאשמים שחטפו פעמיים את אחותם מהתחנה המרכזית בת"א, היכו אותה, כבלו אותה בשרשרת ברזל ואיימו על חייה, משום שלדעתם חיללה את כבוד המשפחה כששינתה מינה מגבר לאישה. אף שהבטיחו שידם תשיג אותה גם אם תברח - היא הצליחה להימלט, והם נעצרו

המחיר החברתי שנגבה מהמבקשים לשנות את מינם אף פעם לא היה פשוט, אבל במקרה הזה - הוא הרחיק לכת במיוחד. כתב אישום הוגש היום (ד') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד שלושה אחים מיפו, שחטפו, כלאו והיכו את אחותם הצעירה בגין מה שכינו "חילול כבוד המשפחה", משום שהיא נמצאת בעיצומו של תהליך לשינוי מין מגבר לאישה.

 

לפי כתב האישום, שהגישה פרקליטות מחוז תל-אביב, שלושת האחים ביצעו את המעשים בשני מקרים, האחד ביוני השנה והאחר בשלהי השנה שעברה. באחרון שבהם - לפני כשבועיים - הגיעו לאזור התחנה המרכזית בתל-אביב, שבו עסקה אחותם בזנות, בשעה 02:00 בלילה, וחטפו את האחות, בת 19.

 

השלושה, כך נטען, הכניסו את אחותם למכונית, ובמהלך הנסיעה אל בית הוריהם כרכו חבל סביב צווארה, והסירו אותו רק כשבכתה והתחננה. כשהגיעו אל הבית ביפו, לקחו ממנה האחים את פאתה - בשווי 5,000 שקל, את בגדיה ואת מכשיר הטלפון הסלולרי שלה. הם אמרו לאחות כי התכוונו להרוג אותה, אך לא עשו זאת בשל העובדה שהיו אנשים ברחוב.

 

באותו לילה הבהירו השלושה לאחותם כי אם לא תשנה את דרכיה, יהרגו אותה כדי להשיב את כבוד המשפחה. הם החזיקו בה שלושה לילות, כשבראשון הצמיד אביהם מיטה לדלת והאחים פיקחו עליה שלא תצא מהחדר, ובשני הלילות הבאים כבלו אותה בשרשרת ברזל לרגל המיטה. בשעות היום פיקחו אחר תנועותיה יחד עם הוריהם.

 

הסתירה פלאייר, חתכה השרשרת - ונמלטה

האחים נאשמים כי איימו על הצעירה שאם תברח - יתפסו אותה, גם בחלוף שנה, ויהרגו אותה. ב-25 ביוני הצליחה לברוח מהבית, אחרי שחתכה את שרשרת הברזל בעזרת פלאייר שהסתירה באותו יום מתחת למזרן מיטתה, שברה את שלבי התריס, ונמלטה דרך החלון.

 

באירוע דומה בשלהי 2009, חטף אחד האחים את הצעירה מאזור התחנה המרכזית והביאה במכונית לבית. שם הוא היכה אותה יחד עם אח נוסף, והאשים אותה כי היא מביישת את המשפחה. האח השני אף הלם בצעירה במוט ברזל בראשו,

ובשלב מסוים היא איבדה את הכרתה.

 

כשהתעוררה בבית החולים ניצב לידה אח שלישי, שטען בפני הצוות הרפואי כי היא חשה בטוב, ובמבט מאיים גרם לה לאשר את הדברים. כששבה לבית כבלו אותה גם אז בשרשרת ברזל למיטה, ורק כעבור יומיים שחררו אותה.

 

לשלושת האחים מיוחסים שני אישומים של עבירות חטיפה לשם כליאה, חטיפה לשם איומים, כליאת שווא, איומים, גניבה ותקיפה בנסיבות מחמירות. לכל הנאשמים עבר פלילי עשיר, הכולל הרשעות וריצוי מאסר בפועל, בגין עבירות אלימות, סמים, איומים, תקיפה ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: index open
כבלו והשגיחו במשך שלושה ימים
צילום: index open
מומלצים