שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר-ישוב

השר ישי יצטרף לצעדת שליט: "לא מחאה, אחדות"

לצד פעילי המטה לשחרורו של החייל החטוף, יצעד מחר שר הפנים יחד עם בני משפחת שליט לירושלים. המהלך לא תואם עם ראש הממשלה או גורם מדיני אחר, אך יו"ר ש"ס הבהיר כי זו "לא צעדת מחאה, אלא תהלוכה של אחדות"

בזמן שראש-הממשלה יעשה את דרכו בחזרה לירושלים מוושינגטון, יעלה מחר לבירה שר הפנים, אלי ישי, דווקא ברגל - יחד עם בני משפחת שליט ומשתתפי הצעדה למען שחרורו של גלעד. ישי הודיע הערב (יום ד') כי יפגוש את בני המשפחה בבית-שמש, ויהיה השר הראשון בקרב ה"שביעייה" שייקח חלק במחאה, שמופנית בחלקה גם נגד נתניהו עצמו ומדיניות ממשלתו באשר למגעים עם חמאס. מוקדם יותר היום צעד עם משפחת שליט השר מיכאל איתן.

  

  • לצפייה במפה אינטראקטיבית של מסלול הצעדה

 

ההשתתפות בצעדה לא תואמה עם ראש-הממשלה או עם גורם מדיני אחר, ובשיחה עם ynet הסביר ישי כי קיבל את ההחלטה לעשות זאת "במטרה לחזק את המשפחה ולהבהיר שגלעד נמצא בראש סדר היום של מקבלי ההחלטות בכל רגע. מדובר בצעדה שהיא לא צעדת מחאה, אלא תהלוכה של אחדות שמבטאת את הערך של כל ישראל חברים".


הצועדים היום, ליד לטרון (צילום: מורן קולמן)

 

השר ישי ביקש לציין כי "אין אחד במדינה שלא חושב שצריך לעשות את הכל כדי שגלעד ישוב הביתה. אני גם אומר שזו חובתנו המלאה להמשיך ולהתאמץ עד שיהיה בבית. מרגע החטיפה ועד היום אני עומד בקשר עם המשפחה, כי חלק מתפקידנו זה גם לחבק אותם".

 

ישי יהיה השלישי מחברי סיעת ש"ס שייקח חלק בצעדה, לאחר שחברי הכנסת

דוד אזולאי ויצחק וקנין כבר השתתפו באירועי המחאה. בני משפחת שליט שאבו בימים האחרונים עידוד מהצטרפותה החטופה של רעיית שר הביטחון, נילי פריאל, בעת שהצעדה עברה מתחת למגדלי אקירוב בתל-אביב.

 

בינתיים עשו אחרי הצהריים הצועדים את הקטע האחרון, טרם שיעלו לבירה. אלפים צעדו על כביש מספר 1, וגרמו פקקים כבדים באזור שער הגיא. במשטרה העריכו כי הפקקים השתרכו למרחק של 8 ק"מ מהצעדה.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,473 ימים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. "חובתנו המלאה להמשיך ולהתאמץ"
צילום: חגי אהרון
מומלצים