שתף קטע נבחר

עצומת הרבנים בת"א: לא לתת דירות למסתננים

המהלך שעליו פורסם לראשונה ב-ynet צובר תאוצה: 25 רבנים בעיר חתמו על המודעה שתופץ בשכונות, ו"מתריעים בפני הציבור על האיסורים ההלכתיים והסכנות הנשקפות מחמת השכרת בתים לאנשים אלו"

25 רבנים בתל-אביב חתמו על איסור השכרת דירות למסתננים ועובדים זרים לא חוקיים. תושבי השכונות בדרום תל-אביב החתימו רבנים על מודעות שייתלו בשכונותיהם - ובהן איסור על השכרת דירות למסתננים ועובדים זרים לא חוקיים. לפני כחודש פרסם ynet לראשונה על המהלך המתגבש.

 

 

"אנו החתומים מטה, רבני שכונות ורבני בתי כנסת, מתריעים בפני הציבור על האיסורים ההלכתיים והסכנות הנשקפות מחמת השכרת בתים לאנשים אלו!!!" נכתב במודעה. בין היתר, כתבו הרבנים שחתמו עליה: "תחזקנה ידי העוזרים בשמירת הצביון היהודי של העיר תל-אביב".


חתימות הרבנים על הכרזה

 

מאחורי היוזמה עומד ועד פעולה המורכב מפעילים בשכונות בדרום העיר, אותו מוביל חבר מועצת העיר מטעם ש"ס, בנימין בביוף. הוא ניסח קריאה מיוחדת, תחת הכותרת "איסור השכרת דירות למסתננים". 

 

עוד נכתב במודעה: "לפי נתוני המשטרה, במקומות ששוהים באזורנו מסתננים לא חוקיים, עלה אחוזי הפשיעה באופן משמעותי, וכ-40% ממקרי הפשיעה מבוצעים על ידם". הוא מזכיר כי "בשנה האחרונה בוצעו על ידי מסתננים חמישה מקרי רצח", וגם יוצא נגד "ריבוי נישואי תערובת וכיו"ב".

 

אחד החותמים הוא רבה של בית חב"ד בשכונת קרית שלום, הרב חנייה לבייב, שהסביר ל-ynet כי "הגיעו לפה מסתננים מכל מיני מקומות ומתחילים עם הבנות שלנו ומטרידים אותן. מי שחושב שזו עצומה גזענית שיקח אותם אליו". הרב רמי יוניוב, המשמש כראש כולל ורב בית הכנסת המרכזי בקרית שלום, הוסיף: "הם לא חוקיים וצריך לטפל בנושא הזה. אין עליהם פיקוח, אף אחד לא מטפל בהם, ולכן השתמשנו בסמכות שלנו כרבנים ופרסמנו את גילוי הדעת הזה, כדי שלא יבואו יותר".

 

הרב מיכאל אראבוב, שגם הוא חתם על המודעה, הסביר: "על-פי ההלכה אנחנו חייבים לשמור על ארצנו ולא להשכיר דירות לגויים. אך יש גם טענה חברתית לפיה התושבים סובלים מאוד מהתופעה, והיא באה על חשבון התושבים. הילדים מפחדים פחד מוות לצאת מהבית אחרי השעה 19:00 וגם קשישים חוששים להסתובב ברחובות. העצומה הזו באה מאוחר, אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא. כבר היום נפיץ את העצומה במודעות גדולות ברחבי העיר בלוחות המודעות, גם במרכז ובצפון תל-אביב".

 

 

בביוף הסביר שהוא ו-25 פעילי ועד הפעולה, שכבר הפיץ לפני מספר חודשים מודעות בגנות ריבוי עובדים זרים ופליטים, מתכוונים להפיץ את המכתב למתווכי דירות, בין היתר בקריית שלום, בשכונת התקווה ובכפר שלם, ולתלות אותו על לוחות מודעות. אם זה לא יעזור, מתכוונים הוא ופעיליו לצאת ולהפגין, אחת לשבוע, סמוך למחלף קיבוץ גלויות.

 

מנגד, טוענת יו"ר מועצת העיר, הח"כית לשעבר יעל דיין, כי היוזמה היא "לחלוטין גזענית וגם לא חוקית, כי בביוף נושא במשרה ציבורית כנבחר ציבור ורבני שכונות מקבלים שכר ציבורי. זו הסתה כלפי ציבור שלא עשה לו שום דבר רע, רק מפאת גזע ואמונה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גן ילדי עובדים זרים בשכונת התקווה
צילום: אבי מועלם
מומלצים