שתף קטע נבחר

איראן מרגיעה: אשה שנאפה לא תיסקל למוות

ילדיה של האשה, שנטען כי שכבה עם רוצחי בעלה, קראו לעולם להפעיל לחץ על השלטונות בטהרן לחזור בהם מהעונש. לאחר שממשלת בריטניה פרסמה הודעה בנושא, הבהירה איראן: "היא לא תוצא להורג בסקילה"

איראן נסוגה בה מכוונתה להוציא להורג בסקילה אישה שהורשעה בניאוף, לאחר שלכאורה קיימה יחסי מין עם שני גברים שרצחו את בעלה.

 

בהודעה שפרסמה הערב (ה') שגרירות איראן בלונדון נכתב כי "לפי מידע שהתקבל בעניינה מרשויות המשפט באיראן היא לא תוצא למוות בסקילה". עדיין לא ברור אם האישה, סקינה מוחמדי אשטיאני, תוצא להורג בדרך אחרת.

 

אשטיאני, תושבת העיר תבריז שבצפון-מערב המדינה, כלואה מזה חמש שנים בבית הסוהר. בתחילה היא נדונה ל-99 מלקות על קיום יחסי מין מחוץ לנישואין, אך לאחר מכן החמיר בית המשפט העליון את דינה לסקילה. זאת, בהתאם לחוקי השריעה הקובעים עונש מוות בתלייה או בסקילה על מעשי ניאוף.

 

לעיון במכתב שפרסמו הילדים - לחצו כאן 

 

בניסיון אחרון למנוע את הריגת אמם, פרסמו לפני כשבועיים שני ילדיה של אשטיאני "קול קורא" לעולם בבקשה שיפעיל לחץ על השלטונות בטהרן לחזור בהם מהעונש. קריאתם של הילדים עוררה גל מחאה עולמי נגד הסקילה. מנהיגים וידוענים במדינות המערב דרשו מאיראן לחזור בה מההחלטה, ואזרחים רבים חתמו על עצומות.

 

היום החריף המאבק נגד ההוצאה להורג בבריטניה, כאשר הממשלה פרסמה הודעה המבטאת "גועל ודחייה" מהכוונה לסקול למוות את אשטיאני. שעות לאחר מכן הגיעה ההכחשה משגרירות איראן בלונדון. "ידוע שעונש מסוג זה כמעט שלעולם אינו מוצא אל הפועל באיראן, וישנם צעדים ופתרונות נוספים שיש לחקור לפני כן", נכתב בהודעה.

 

בין הידוענים שהתגייסו לקמפיין נגד ההוצאה להורג של אשטיאני היו השחקנים אמה תומפסון, ג'ולייט בינוש וקולין פירת', ואפילו לינדזי לוהן, שתישלח בעצמה למאסר בקרוב. לוהן פרסמה באתר "טוויטר" מספר מסרים בנושא, בהם אמירה כי מדובר בעונש "אכזרי ולא אנושי", ולינק לכתבה בנושא.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בינתיים תישאר בחיים. אשטיאני
מומלצים