שתף קטע נבחר

שבוע אחרי ה"שיפודים": ברק ובן אליעזר נפגשו

בעקבות הנתק החריף בין שר הביטחון למי שהיה מקורבו הבכיר - על רקע הפגישה עם השר הטורקי - השניים נפגשו ויישרו את ההדורים לפני ישיבת הממשלה. "הסיכום הוא שהם עבדו יחד, עובדים יחד ויעבדו יחד", אמרו מקורבים במפלגת העבודה

עיראקים יודעים גם להתפייס. שבוע לאחר הפיצוץ הגדול בישיבת שרי מפלגת העבודה, בו תקף השר בנימין בן אליעזר בחריפות את יועץ התקשורת של שר הביטחון, אהוד ברק, נפגשו הבוקר (יום א') יו"ר מפלגת העבודה והשר שהיה מתומכיו הגדולים - ויישרו כנראה את ההדורים. לפחות בינתיים.

 

ישבת "שרינו" של מפלגת העבודה לפני ישיבת הממשלה לא התקיימה היום, אבל בן אליעזר וברק נועדו במשרד ראש הממשלה לפני הישיבה השבועית. מקורבים לשניים במפלגת העבודה מסרו: "הסיכום הוא שהשניים עבדו ביחד, עובדים ביחד ויעבדו יחד".

 

במפלגת העבודה צפויים עימותים קשים בזמן הקרוב - בתוך הממשלה ובקואליציה, בעיקר בסוגיות הנוגעות לתקציב הדו-שנתי, ובעיקר תקציב הביטחון. השר ברק מבקש לייצר חזית אחידה של המפלגה, בעימותים הצפויים בנושא זה, כמו גם בעניין התהליך המדיני בממשלה. לכן, הוא פעל ליישר את ההדורים עם בן-אליעזר.

 

בין שרי העבודה מסתמן, כי הם יתמכו בעמדת ארגוני הסביבה בהתנגדות להקמת המלון בחוף פלמחים. עוד מסתמן כי שרי העבודה בוועדת השרים לחקיקה ידרשו להעביר בקריאה טרומית את החוק המגביל את שכר הבכירים עוד במושב הכנסת הנוכחי.

 

"אני עיראקי, אשפד אותך"

בדיוק לפני שבוע, התפוצץ הסכסוך בין השניים - שהגיע לשיא בעקבות הפגישה החשאית של בן-אליעזר עם שר החוץ הטורקי. יועצו של ברק, ברק סרי, מסר לעיתונאים ששר הביטחון התנגד לפגישה - ובן-אליעזר רתח.

 "אני עיראקי, אשפד אותך", הוא אמר לסרי.

 

בדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת חזק ברק עצמו על הדברים, וטען שאמר לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי "זה לא הזמן המתאים ולא העיתוי הנכון" לפגישה עם הטורקים.

 

בעקבות הנתק, אמרו בשבוע שעבר בכירים בעבודה ש"ברק מבודד לגמרי. מחכים לראות אם יש לו השפעה כלשהי על נתניהו במשא ומתן המדיני. אם לא, זה יהיה תחילת הסוף, גם בקואליציה וגם של המנהיגות של ברק. כרגע המנהיגות שלו שואפת לאפס". האם הפיוס עם בן-אליעזר ישנה את המצב?

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן אליעזר וברק (ארכיון)
צילום: דלית שחם
מומלצים