שתף קטע נבחר

המשטרה תחקור גידוף חיילים דרוזים בהתנחלויות

בעקבות תלונות הצבא שפורסמו ב-ynet, פנה השר לבטחון-פנים למפכ"ל ודרש למצות את הדין. במועצת יש"ע מיהרו להתנער: "ראוי לגינוי ולא מייצג". ועד מתיישבי השומרון: עלילת דם

בעקבות תלונת גורמים בצה"ל שפורסמו היום (א') ב-ynet, בדבר הסתה, השפלה וגידופים מצד מתנחלים כלפי שוטרים וחיילים דרוזים העוסקים ביישום הקפאת הבנייה בשטחים, ביקש השר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', ממפכ"ל המשטרה דודי כהן ומהפרקליטות לפתוח באופן מיידי בחקירה יזומה כדי למצות את הדין עם החשודים כמסיתים.

 

השר כתב למפכ"ל כי אם החשדות יתבררו כנכונים, הרי שמדובר ב"בושה וכלימה". "כוחות הביטחון, שמחרפים את נפשם באזורים שונים בארץ, צריכים לקבל גיבוי ואהדה ולא בושה שכזאת. אני קובע שאין להבדיל בין דם לדם, ובאם החשדות יתבררו כנכונים, הרי שימוצה הדין במהרה".

 

לדברי השר, הביטויים שבהם נעשה שימוש כלפי הדרוזים "בלתי מתקבלים על הדעת", ובאים להכפיש עדה הנחשבת למופת בתרומה למדינה. "אני מתחייב להמשיך לגבות את השוטרים והחיילים, העושים עבודת קודש", הבהיר.

 

"מנסים ליצור שנאה בין ההתיישבות לצה"ל"

במועצת יש"ע מיהרו להתנער מהדברים, והביעו תמיכה בחיילי מג"ב הדרוזים, "התורמים תרומה חשובה לבטחון ישראל בכלל ולביטחון ביהודה ושומרון בפרט". בהודעת המועצה הובהר: "לרגע איננו שוכחים שחיילים ושוטרים דרוזים רבים מסרו את נפשם על הגנת המדינה, ואנו חבים להם על כך תודה עמוקה". במועצה תקפו בחריפות כל ניסיון להשפיל את הלוחמים, ואמרו כי אם היו מקרים בהם יהודי עלב בשוטר או בחייל דרוזי - "הדבר ראוי לכל גינוי ובוודאי שאינו מייצג".

 

בוועד מתיישבי השומרון, לעומת זאת, יצאו נגד השר ואמרו כי "יש להצטער שהוא נגרר אחר פרסומים מסולפים ושקריים מבלי לבדוק את העובדות. אנו דוחים בבוז את ההסתה המנוהלת בידי גורם תקשורתי-צבאי אנונימי בגזרת שומרון המייצר עלילת דם, פשוטו כמשמעו, ולא בפעם הראשונה. אף אחד לא פעל בשום צורה נגד חיילים דרוזים".

 

גורם בכיר בוועד אמר כי אף שאינו יודע מי הפיץ את הכרוז שפורסם, קריאה פשוטה בו מראה כי כלל לא מוזכרים בו חיילים או שוטרים דרוזים.

"הכרוזים בסגנון 'שוטר ערבי עם הערבים, חייל יהודי עם היהודים' פורסמו כבר לפני כמעט שנתיים לאחר אירועי יום כיפור בעכו, והטענות על חוסר פעילות מניעה של השוטרים המקומיים. מדובר במודעות שהופצו בכל רחבי הארץ, וכלל לא ניתן לקשרן לשומרון".

 

לסיכום אמר הגורם, כי ניסיון להדביק על אותו כרוז עלילה בדבר התקפה על הדרוזים הוא נבזי ומהווה הסתה שקופה: "יש להצטער שדווקא בתקופה רגישה כזו, ישנם גורמים תקשורתיים-צבאיים בגזרת שומרון המנסים שוב ושוב ליצור שנאה והפרדה בין ההתיישבות לצה"ל".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"בושה וכלימה". אהרונוביץ'
צילום: גיא אסיאג
כרוז שפרסמו מתנחלים. הגדילו לקריאה
מומלצים