שתף קטע נבחר

אזרחית לעתיד: מעמד תושבת למטפלת של מוישי

סנדרה סמואל, שחילצה לפני כשנה וחצי את הפעוט מוישי הולצברג מזירת הקטל בבית חב"ד בהודו, זכתה לקבלת תושבות ארעית - לקראת הענקת אזרחות מלאה בתוך שנה. "היא סיכנה את נפשה בשביל להציל יהודים", אמר השר ישי

תשלום חוב של כבוד. יותר משנה וחצי מאז קציר הדמים בבית חב"ד במומבאי שבהודו, העניק הערב (יום א') שר הפנים, אלי ישי, מעמד של תושבת ארעית לסנדרה סמואל - המטפלת ההודית של מוישי הולצברג, שבאה עמו ארצה לאחר שהוריו נרצחו בפיגוע.

 

המעמד שלו זכתה המטפלת מהווה שלב ראשון לקראת קבלת אזרחות ישראלית מלאה. ישי הסביר כי "זהו צעד הומניטרי מתבקש למי שהצילה נפש יהודי".

 

תהליך האזרוח החל בעקבות פניית בני משפחת הולצברג למשרד הפנים, שביקשו להתיר לה להמשיך לטפל במוישי. כבר עם נחיתתה בארץ קיבלה באופן מיידי אשרת עבודה, ועל-פי ההערכה - תזכה באזרחות מלאה בתוך שנה, לאחר שבדרך תזכה גם למעמד של תושבת קבע.

 

"היא סיכנה את נפשה בשביל להציל את יהודים וחובתנו לדאוג לה", אמר הערב שר הפנים, "התרשמתי מהמשפחה שהיא חיונית להמשך תהליך השיקום, בעקבות האסון הנורא שפקד אותם".

 

בראיון שהעניקה לרשת CNN, ימים ספורים לאחר שובה מהתופת, ספרה על הרגעים שבהם חילצה את מוישי

מתוך זירת האירוע, כשהוריו שכבו לצדו מחוסרי הכרה. "התינוק הזה חשוב ויקר לי, לכן לא חשבתי על כלום - פשוט הרמתי אותו ופתחתי בריצה", הוסיפה. "שמעתי יריות, לא אחת או שתיים, אלא 20 בכל פעם. גם אני אמא, הרמתי אותו וברחנו. מי חושב על המוות כשיש תינוק קטן בחדר?".

 

סנדרה סיפרה כי גם ימים לאחר האירוע, המשיך מוישי לשאול על אמו רבקה. "אשאר בישראל כל עוד הוא זקוק לי. אומרים שזה חשוב שאהיה כאן. אני רק רוצה לטפל בילד", אמרה אז.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סנדרה ומוישי. "חיונית להמשך השיקום"
צילום: שמואל בן צבי, COL.ORG.IL
מומלצים