שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חולץ פקקים? בדקנו את דיווחי התנועה של iGo

  חברת iGo הצטרפה למתחרותיה ומציעה לנו לנווט גם על סמך עומסי תנועה. האם התוכנה מצליחה לחלץ אותנו מהפקקים וחוסכת זמן ודלק? התרשמות ראשונה

  חברת gps & more הוסיפה עדכוני תנועה (TMC) לתוכנת הניווט iGo. התוספת החדשה מאפשרת לחשב מסלול ניווט בהתחשב בעומסי התנועה שנמצאים בכביש.

   

  לא מדובר על השקה ראשונה בישראל של ניווט מבוסס על עומסי תנועה. בתוכנת הניווט החינמית waze התכונה קיימת כבר תקופה ארוכה (על בסיס הנהגים האחרים) גם לחברת MIO יש שירות עומסי תנועה על מכשיריהם כבר קרוב לשנה. 

   

  החברה הכריזה על הוספת דיווחי התנועה ב-iGo במאי השנה, והחלה בשדרוג התוכנה במכשירי ה-iPhone תחילה.

   

  יש צורך בחבילת גלישה בסלולרי להפעלת השירות, כדי לעדכן את הדיווחים בזמן אמת. מי שרכש בעבר את תוכנת הניווט למכשיר ה-iPhone זכאי לעדכן את גרסת התוכנה בחינם מחנות התוכנות של אפל.

   

  כמו כן דיווחי עומסי התנועה צפויים בקרוב להגיע גם למכשיר הניווט היעודיים שיזכו לשדרוג באנטנה שתאפשר קליטת העדכונים (על גבי תדרי הרדיו ללא צורך בחבילת גלישה).

   

  אם תוך כדי הנסיעה קיימים עדכונים לגבי עומסי התנועה לאורך המסלול, התוכנה יודעת לחשב מחדש את המסלול שיהיה המהיר ביותר. ברירת המחדל של התוכנה היא לחשב מסלול בהתחשב בעומסי התנועה אם כי ניתן לבקש מהמערכת לא להתחשב באופן אוטומטי בנתונים החדשים.

   

  דיווחים אמינים

  בנסיעות שערכנו עם התוכנה ניכר כי שילוב עומסי התנועה על גבי המפה עוזר מאוד לניווט במיוחד בכבישים עמוסים כדוגמת מרכז הארץ. כמות עומסי התנועה שהתקבלו על צג המכשיר היו מרובים וסודרו לפי המרחק מהרכב שלנו.

   

  במהלך בדיקת התוכנה ניכר כי הדיווחים היו אמינים במרביתם. מתוך חמישה מקרים שבהם היו דיווחי תנועה, ארבעה מהם היו מעודכנים בצורה מעולה. ואילו במקרה נוסף שבו הפקק השתחרר המערכת לא הספיקה לתקן את הדיווח.

   

  כמו כן השימוש בתוכנה ובאפשרות החדשה פשוט מאוד ואינטואטיבי - התוכנה יודעת לעדכן מסלול באופן אוטומטי. במהך נסיעה קצרה שקיימנו אתמול חסכנו כ-20 דקות עמידה בפקק.

   

  דיווחי התנועה מבוססי TMC מדוייקים יותר מדיווחי התנועה של הנהגים. לא תמיד ישנם עדכונים בזמן של נהגים אחרים, במיוחד בערי הפריפריה. למרות זאת ניתן לומר שבמרבית המקרים גם תוכנת WAZE  החינמית, הראתה לנו דיווח די דומה לדיווח בתוכנת iGO.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים