שתף קטע נבחר

שוורצנגר נלחם במשחקים - EA נלחמים בחזרה

עובד של ענקית המשחקים EA יוצא להגנת כבודם של המשחקים האלימים: בפוסט בבלוג החברה, הוא מאשים את מושל קליפורניה והשחקן לשעבר ארנולד שוורצנגר בצביעות בכך שהוא מקדם חוק נגד משחקים אלימים - ומשחקים בלבד

מושל מדינת קליפורניה, השחקן והשרירן ארנולד שוורצנגר, ממשיך במסעו נגד משחקי וידאו אלימים - וענקית המשחקים EA משיבה אש. בפוסט שפרסם לאחרונה  ג'ף גרין  (לשעבר עיתונאי משחקים וכיום מעצב בחטיבת ה-Sims של EA) בבלוג הרשמי של EA, הוא כינה את שוורצנגר "צבוע", וטען שהחוק שהוא מקדם יכול לפגוע בצורה אנושה בתעשיית המשחקים.

 

החוק המדובר אוסר על מכירה של משחקים אלימים לקטינים, ומגדיר פעולה זאת כפלילית - כך שמוכרי משחקים שימכרו, למשל, עותק של GTA IV לילד בן 10, יוכלו למצוא את עצמם בכלא. מדובר בחוק שהוצע בעבר, אך נקבע שאיננו חוקתי. 

 

שוורצנגר צבוע

כיום על כל משחקי מחשב מסומן דירוג גילאים ופירוט לגביו. כך למשל, אותו GTA IV יקבל דירוג "למבוגרים בלבד", ובפירוט יצויין שמדובר במשחק אלים, בעל תכנים מיניים וקללות. למרות זאת, הדירוג יכול להתפרש כהמלצה בלבד, ולכן מוכרי משחקים עדיין מוכרים משחקים אלימים לילדים - לעיתים קרובות כאשר אותם ילדים מלווים בהוריהם לחנויות המשחקים.

 

 

גרין טוען כי המסע של שוורצנגר נגד המשחקים האלימים הוא צביעות לשמה, זאת לפי העבר (והווה) של שוורצנגר ככוכב של סרטים אלימים (פרט טריוויה:  ג'ון מטריקס, דמותו של שוורצנגר ב"קומנדו" היא הדמות השביעית הכי קטלנית בכל הסרטים עם 81 הריגות).

 

משחקי וידאו תמיד מגיעים לחדשות

הוא מזכיר את סרטו החדש של שוורצנגר, The Expendables, שקיבל דירוג למבוגרים בלבד על כך שהוא אלים במיוחד, וטוען שלמרות דירוג זה, הורים עדיין יכולים לרכוש כרטיסי קולנוע לילדיהם לסרט - כך שאין מניעה ממשית שילדים קטנים יצפו בו למרות האלימות.

 

"במשך 48 השנים האחרונות, אנשים השתמשו בדירוג הגילאים של הסרטים כדי להחליט בעצמם אם סרט מסויים ראוי או לא ראוי להם ולילדיהם. כך, כשתראו בני נוער וילדים יושבים עם הוריהם בהקרנה של The Expendables לשעתיים של טווח קולנועי אלים, זה לא יהיה לא חוקי, ולא יגיע לחדשות. משחקי וידאו, מצד שני... ובכן, הם תמיד מגיעים לחדשות, נכון?" הוא כותב.

 

גרין ממשיך וטוען שהאחריות לשמירה על הילדים מפני משחקי וידאו אלימים טמונה אך ורק בהוריהם ובחינוך שהם נותנים להם. לשוורצנגר הוא ממליץ לדאוג גם לאיסור על הקרנת ומכירת סרטים אלימים לילדים בצורה גורפת, ועד שלא יעשה זאת, הצעת החוק שלו היא "צביעות ברמה הגבוהה ביותר", לדברי גרין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון
אני נגד אלימות. שוורצנגר
ארכיון
מומלצים