שתף קטע נבחר

בגלל רעש: "השוטר נשך - ותלש לי את השפה"

רועי דדוש מאור-יהודה מתקשה להבין כיצד הסתיימה חגיגה משפחתית באשפוז בבית החולים. כעת הוא ממתין לניתוח לשחזור שפתו התחתונה. המשטרה: "השוטרים הותקפו"

גם זו, כנראה, דרך לטפל בתלונות. בשעות הלילה של יום חמישי האחרון דיווחו תושבים באור יהודה על רעש רם הבוקע מאחד הבתים בעיר. עד מהרה התברר כי במקום נערכה מסיבת יום הולדת, ולמקום הוזעקו שוטרים כדי להשיב את השקט על כנו. משם, מספרים החוגגים, האירוע הפך למפגן אלימות מצד כחולי המדים, והיום (א') פתחה המחלקה לחקירות שוטרים בבדיקת הפרשה.

 

הכוח שהגיע בניידת עצר צעיר שהשתתף בחגיגת יום ההולדת של קרובת משפחתו, שנערכה בבית סבתו בת ה-80. זמן קצר אחר כך, בסביבות 01:00 בלילה, הבחין בן-דודו, רועי דדוש, בן 27, בשוטרים שניסו להכניס אותו אל תוך הניידת מול פתח הבית.

 

"כשניסיתי לברר איתם למה הם עושים לו את זה, אחד מהם תפס אותי בכוח, בזמן שהשוטר השני התקרב אלי ולפתע פשוט תלש לי עם השיניים שלו את השפה התחתונה", שיחזר בשיחה עם ynet. "הייתי המום. השוטר שתפס אותי הבחין במה שקרה ועזב אותי, ניסיתי לברוח ואז אחד מהם רדף אחרי עד שהתמוטטתי".

 

כעבור זמן קצר הגיע למקום דודו, איציק דדוש, לשעבר סגן ראש עיריית אור יהודה - לאחר שדווח לו כי אותם השוטרים אף הפילו אל הרצפה את אמו, שבביתה נערכה החגיגה. "כשהתקרבתי לשם ראיתי ניידות משטרה רבות ולא הבנתי מה קרה. בפתח הבית אמרו לי מה שקרה לאמי ושהיא לא חשה בטוב. התכוונתי להכניס אותה אל הרכב כדי להסיע אותה לבית החולים, ואז אמרו לי שגם רועי נפצע. פיניתי את שניהם לבית החולים, כשהוא לא הפסיק לדמם מהפה".

 

המשטרה: ניפצו את שמשת הניידת

רועי וסבתו רוזה אושפזו בבית החולים "שיבא" בתל השומר, מיטה ליד מיטה, עד שהסבתא שוחררה כשהיא סובלת מכאבי גב. רועי עדיין שם, ממתין לניתוח שבו תשוחזר שפתו התחתונה שנתלשה. לצדו שוהה כל העת אשתו הטרייה לאריסה. הם התחתנו לפני ארבעה חודשים, והשבוע היו אמורים לצאת לירח דבש. "אני מזועזע שזה מה שאני צריך לספוג ממי שאמור לשמור עלי. אין לי שום עבר פלילי, שום היכרות עם המשטרה, ולא הבנתי איך זה נפל עלי", סיפר רועי כשהוא מתקשה להירגע ממאורעות סוף השבוע האחרון. "אני מקווה שאני אהיה האחרון שסובל ככה משוטר".


רועי ורעייתו לאריסה. שיני אזרחים תקהינה? (צילום: עופר עמרם)

 

לאריסה, שחזתה במו עיניה בהתרחשויות, סיפרה כי "זה היה מעשה ברברי. לקח לי זמן להבין מה בדיוק קרה אחרי שראיתי את חולצת השוטר מגואלת בדם. אין שום הצדקה, ולא משנה מה קרה, להתנהגות כזו של שוטר כלפי אזרח. את מי נזעיק במקרה כזה, את המשטרה?", תהתה.

 

עורך דינו של דדוש, בועז קניג, אמר כי "מדובר באירוע חריג ויוצא דופן. קשה להעלות על הדעת אלימות כה ברוטאלית מצידו של לובש מדים, ובמסגרת התלונה שלנו למח"ש, נעתור להשעותו לאלתר משירותו במשטרה עד תום ההליכים נגדו". ממשטרת מחוז תל-אביב נמסר כי "התקבל דיווח במוקד על הפרעת מנוחה. השוטרים שהגיעו למקום הותקפו על-ידי מספר מעורבים, גרמו נזק לניידת המשטרה וניפצו את שמשתה האחורית. שלושה חשודים עוכבו לחקירה, ובסיומה שוחררו בערבות. חומר החקירה הועבר למח"ש, והנושא ייבדק על ידה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיניו הארוכות של החוק. רועי דדוש
עו"ד בועז קניג, פרקליטו של דדוש
מומלצים