שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  חשד: פרץ לבסיס וגנב נשק עבור המחבל היהודי

  השב"כ עצר צעיר מירושלים בחשד שגנב נשק או תחמושת יחד עם אדם נוסף, כדי לספק אותו לחיים פרלמן החשוד ברצח ארבעה פלסטינים. העצור היה מיודד בעבר עם פרלמן ואף למד איתו. מקורביו של פרלמן: ניסיון תחבולה של השב"כ

  עוד עצור בפרשת המחבל היהודי. השב"כ עצר אמש (יום ב') צעיר בן 25 מירושלים, בחשד למעורבות בפרשת "המחבל היהודי", חיים פרלמן - החשוד ברצח ארבעה פלסטינים. מחקירה משותפת עם ימ"ר ירושלים עולה החשד כי הצעיר פרץ לבסיס צבאי, וגנב ממנו נשק או תחמושת יחד עם אדם נוסף כדי להעבירם לפרלמן. יצויין כי העצור היה מיודד בעבר עם פרלמן ואף למד איתו.

   

  סניגורו של פרלמן, עו"ד עדי קידר מעמותת "חוננו", אמר ל-ynet כי מדובר במניפולציה של השב"כ בניסיון לקשר את המקרה החדש למרשו. "לא ידוע לי על חשדות נוספים, למעט הפריצה לבסיס צבאי וגניבת הנשק", אמר. מקורביו של פרלמן אמרו שהמעצר הוא ניסיון תחבולה הקושר בין התיקים על-מנת לקדם את החקירה.

   

  בתוך כך, הובא הצעיר מירושלים לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקווה. אם יוארך מעצרו של האיש - הוא צפוי לשהות במתקן החקירות של השב"כ, בו נמצא גם פרלמן.

   

  במהלך הדיון סירב נציג המשטרה לענות על שאלותיו של עו"ד עדי קידר. הוא גם סירב להשיב מתי בוצעו העבירות המיוחסות למרשו. עו"ד אמר לנציג המשטרה: "אתם ממשיכים עם הסודיות שלכם והיא בהמשך תתפוצץ לכם בפנים".

   

  נציג המשטרה הסביר בדיון, כי "מדובר בעבירות ביטחוניות חמורות מאוד". עו"ד קידר מחה על כך שלא התאפשר לו אתמול

   להיפגש עם סיטבון. לדבריו, רק אמש ב-23:00 הוציא השב"כ צו האוסר את המפגש. מנגד, הסביר נציב המשטרה כי לחשוד נאמר כי הוא יכול להיפגש עם עורך דין, אך הוא סירב.

   

  אתמול דחה בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה את ערעורו של פרלמן על ההחלטה למנוע ממנו להיפגש עם עורך דינו. עם זאת, השופטים הורו לשירות בתי הסוהר לספק לפרלמן ציוד מינימלי וביגוד חם. עו"ד קידר הודיע שיערער על ההחלטה לבית המשפט העליון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חיים פרלמן
  באדיבות חדשות ערוץ 2
  עו"ד קידר. זו מניפולציה
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים