שתף קטע נבחר

ח"כ יואל חסון לראש אגף חקירות: "מי אתה?"

בדיון בוועדה לביקורת המדינה על האזנות הסתר התפרץ יו"ר הוועדה לעבר ניצב יואב סגלוביץ', שמחה על אופן הזמנתה של ראש יאח"ה לשעבר - שלא הגיעה. "כל אחד צריך לדעת את מעמדו. אתה תקבע לכנסת איך לזמן אנשים לוועדה?"

דיון סוער בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת: הוועדה התכנסה הבוקר (יום ד') לדון בדו"ח מבקר המדינה על תפקוד המשטרה והפרקליטות בנוגע להאזנות הסתר במשפטו של השר לשעבר חיים רמון. בדיון, בהשתתפות מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס ומפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, התייחס ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ' לדרך שבה זומנה ראש יאח"ה לשעבר, מירי גולן, לדיון, ואמר כי דרך הזימון שלה לא היתה לא טובה.

 

בתגובה התפרץ יו"ר הוועדה, ח"כ יואל חסון (קדימה) לעברו: "עמדתך לא רלוונטית. היא זומנה כמו כל אדם, על פי הכללים". סגלוביץ' השיב כי הוא אינו מסכים, ובתגובה המשיך חסון: "מי אתה שלא תסכים? כל אחד צריך לדעת את מעמדו. אתה תקבע לכנסת איך לזמן אנשים לוועדה?".


משה לדור בוועדה לביקורת המדינה, הבוקר (צילום: נועם מושקוביץ)

 

בחוות הדעת החריפה שלו קבע המבקר כי יש לשקול מסקנות אישיות כלפי המעורבים בהאזנות - ראש יאח"ה לשעבר תת-ניצב מירי גולן, ראש צוות החקירה המיוחד סגן-ניצב ערן קמין, פרקליטת מחוז תל-אביב עו"ד רות דוד והתובעת במשפט, עו"ד אריאלה סגל-אנטלר.

 

הבוקר פרסם "ידיעות אחרונות" כי סגל-אנטלר נסעה לחו"ל ולא תגיע אליו. גם גולן לא הגיעה אליו ואמרה לנציגי הכנסת שזימנו אותה: "קדחת. אין לי אמון בכנסת, ואין לי שום כוונה להגיע לשום דיון". חסון אמר: "יש אנשים שלא הגיעו לישיבה כי לא רצו, ולכן זה תקדים מסוכן. הוועדה יכולה לחייב אותם להגיע".

 

רמון: "העלימו מידע שהיה יכול לסייע לי"

בדיו תקף רמו את אנשי הפרקליטות והטיח במשנה לפרקליט המדינה, יהושוע למברגר: "כמה אנשים הכנסת לבית סוהר על זה שהם עברו רשלנות". למברגר השיב: "לא כל רשלנות היא פלילית". נכון, השיב רמון, "אבל מי קבע? אתה קבעת? בוא נתן למישהו לבדוק האם ההתנהלות שלך פלילית או לא. אבל אתה מתנגד".

 

רמון קבל עוד על כך שהמבקר לא קבע אם התנהלות הפרקליטות נעשתה בזדון, שכן אין לו את הכלים לקבוע זאת. "צריך שמישהו חיצוני, עצמאי, יבדוק את זה", אמר רמון. הוא גם האשים כי השוטרים שחקרו את הפרשה "העלימו כל מידע שהיה יכול לסייע לי. הם העלימו את זה מהפרלקיטות, ומהמפכ"ל, וראש אגף החקירות. אם היתה תמונה מלאה, לא היה כתב אישום".

 

לדור לרמון: "לא הפרזנו?"

פרקליט המדינה, משה לדור, תקף את דרישתו של רמון לחקור פלילית את המעורבים בדו"ח. "מר רמון מלבה את העניין לאורך כל הדרך", אמר לדור בוועדה. "האם לא הפרזנו? יש מחירים להפרזה הזו, עיקרון השוויון בפני החוק נפגע, ואני מציע לקחת זאת בחשבון". הוא הוסיף:

 "האם לא צריך לחוש מבוכה שרמון היה בכל תחנה בפרשה הזו, כולל בישיבת הממשלה שדנה בנושא וגם משתתף היום בדיון הזה בכנסת?".

 

לדברי לדור, "כולנו צריכים להיות שבעי רצון שהחשד לקונספירציה נגד רמון הופרך. לא היה זדון ולא הייתה קונספירציה. גם המבקר אומר כי מערכת אכיפת החוק פעלה נכון. החומר של ההאזנות לא הגיע לפרקליטות וזו תקלה".

 

פרקליט המדינה הוסיף כי "צריך להתברך במערכת המשובחת", והציע להקים צוות שיערוך ביקורת פנימית.  לדבריו, "לא היינו רוצים שהתובעים העוסקים במאבק בפשע ימצאו עצמם מושא לתלונות יום יום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כל אחד צריך לדעת את מעמדו. יואל חסון
צילום: גיל יוחנן
הגן על גולן. ניצב יואב סגלוביץ'
צילום: דודי ועקנין
לא באו. אריאלה סגל-אנטלר ומירי גולן
צילום: יריב כץ
מלבה את העניין? חיים רמון
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים