שתף קטע נבחר

עיריית ת"א התקפלה: לא יקום גן לילדי הזרים

עיריית תל-אביב תיכננה שילדי עובדים זרים ילמדו בגן בשכונת קריית-שלום, אלא שתושבי השכונה התנגדו והעירייה חזרה בה מהחלטתה. מי שילמדו בגן הם תלמידי החינוך המיוחד ואילו ילדי הזרים ישובצו במקומות אחרים. חבר מועצה מש"ס: "שיבינו שדרום תל-אביב היא לא פח האשפה של העיר"

הלחץ של תושבי שכונת קריית-שלום בתל-אביב הצליח וילדי העובדים הזרים יצטרכו ללמוד במקום אחר: עיריית תל אביב החליטה שלא לפתוח גן, המיועד לילדי העובדים הזרים בשכונה שבדרום העיר, ולהמשיך את הפעילות במקום לטובת ילדי החינוך המיוחד. כך נודע הערב (יום ד') ל-ynet.

 

ההחלטה התקבלה על רקע לחץ מסיבי שהפעילו הורים ופעילי שכונות בדרום העיר נגד הכוונה לפתוח במקום גן יעודי לילדי העובדים הזרים, כפי שנחשף ב-ynet לפני כשלושה שבועות. ההחלטה התקבלה גם במקביל לתסיסה שהתגברה בשבועות האחרונים בדרום תל-אביב בנושא העובדים הזרים והפליטים האפריקנים החיים בשכונות.


בגן ילמדו תלמידי החינוך המיוחד (צילום: ירון ברנר)

 

שיא המחאה היה עצומת הרבנים משכונות הדרום, שקראו לא להשכיר דירות לעובדים זרים ולמסתננים מחשש לנישואי

תערובת ובטענה כי המסתננים הגדילו את אחוזי מקרי האלימות באיזור.

 

מעיריית תל-אביב נמסר בתגובה: "ילדי החינוך המיוחד ישארו בגן, כי זה המקום שהכי מתאים עבורם, וילדי העובדים הזרים ישובצו בגנים אחרים ברחבי העיר".

 

החלטה זו התקבלה לאחר פגישות שקיימו ההורים שהתנגדו נחרצות למהלך עם גורמים במינהל החינוך בעירייה, ולאור איומם למנוע פיזית את כניסת ילדים העובדים הזרים לגן ב-1 בספטמבר.

 

המאבק הבא: לא לזרים בכיתה א'

צילה יצחקי, נציגת ועד ההורים של בית הספר נופים בשכונה, שהובילה את המאבק נגד פתיחת הגן, אמרה ל-ynet: "טוב שבעירייה הגיעו למסקנה הנכונה לעזור לנו להתחזק כשכונה. אני שמחה לשמוע שעיריית תל-אביב שומעת את תושביה ומבינה אותם. אנחנו רוצים להתרכז בעצמנו ולעזור לתושבים בשכונה לצמוח ולהתקדם".

 

יצחקי הוסיפה כי היא פועלת כעת נגד הכוונה לצרף בשנת הלימודים הקרובה תשעה ילדים של עובדים זרים לכיתה א' בבית הספר נופים: "עד כה, לא הוסיפו לנו כמות כזו גדולה של ילדים לכיתה א' במכה אחת. ביקשנו לצמצם זאת לשלושה כדי לא לזעזע את בית הספר".

 

"זו ההחלטה ההגיונית ביותר שיכלו לקבל בעירייה, ואני מברך עליה", אמר ל-ynet חבר מועצת העיר מש"ס, בנימין בביוף, שתמך במאבק תושבי האזור. "הגיע הזמן שמקבלי ההחלטות יבינו שדרום תל-אביב היא

 לא פח האשפה של העיר, ויעמיסו עלינו עוד ועוד נטלים כבדים כאלו. העובדה כי ההורים שהתנגדו למהלך הינם חילונים מוכיחה כי אין פה שום עניין עדתי או גזעני".

 

על הקמת הגן הוחלט בשבועות האחרונים בעירייה לנוכח הגידול העקבי באוכלוסיית הילדים בריכוזי המגורים של הזרים בדרום העיר, בעיקר סביב התחנה המרכזית הישנה. בעירייה בוחנים את הקמתם של שני גני ילדים ייעודיים באזור זה, אולם עד להשלמתם - תהליך שייארך ככל הנראה כשנתיים - הוחלט בינתיים להפנות את הילדים לאותו מבנה קיים בקריית שלום, שתושביה הם ישראלים ותיקים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגן בקריית שלום
צילום: ירון ברנר
מומלצים