שתף קטע נבחר

לבנת: אצביע נגד צירוף שני גברים לוועדת טירקל

שרת התרבות והספורט זועמת על כך שהוועדה לא מונה ולו אשה אחת, וטוענת כי הדבר "לא סביר ולא עומד בקנה אחד עם החוק". בשיחה עם ynet היא אמרה כי תדרוש שהוועדה תביא לאישור הממשלה מועמדות - והמליצה לארגוני נשים לעתור לבג"ץ

לימור לבנת זועמת על ההרכב המגדרי של ועדת טירקל לבדיקת ההשתלטות על המשט לרצועת עזה. "הבקשה של ועדת טירקל למנות עוד שני גברים שיצטרפו אליה היא הצעה שוביניסטית", אמרה היום (ה') שרת התרבות והספורט ל-ynet על ההצעה שתונח ביום ראשון על שולחן הממשלה. לדבריה, היא תצביע נגד ההחלטה.

 

"הצעתי לחברות ארגון 'כוח לנשים', שבפניהן דיברתי אחר הצהריים, לעתור לבג"ץ נגד הממשלה, אם היא אכן תאשר את מינוי שני הגברים ביום ראשון הקרוב", הוסיפה לבנת. עם צירופם של ראובן מרחב ומיגל דויטש לוועדה, היא תמנה חמישה גברים ישראלים כחברים, ושני משקיפים זרים.

 

השרה לבנת סיפרה כי בכנס של "כוח לנשים" שהתקיים בקריית אונו, אמרה ש"כבר כשאישרנו את ועדת טירקל, שאלתי מדוע אין נשים בוועדה. התשובה הייתה שחיפשו, אך נשים לא הסכימו ליטול חלק. מכיוון שהיה מדובר בשלושה אנשים - זה לא היה כל כך נורא".


"כשהיה מדובר בשלושה זה לא היה נורא". ועדת טירקל (צילום: גיל יוחנן)

 

לבנת הוסיפה כי לדעתה הממשלה לא יכולה לקבל את ההחלטה על צירוף שני גברים נוספים לוועדה, "משום שזה לא סביר ולא עומד בקנה אחד עם החוק". לדבריה, בוועדות ממשלתיות חייב להיעשות כל מאמץ לייצוג הולם של נשים. 

 

"אני לא יכולה לקבל שום טענה שכביכול נעשה כל מאמץ למנות או למצוא נשים לוועדת טירקל ולא מצאו

אף לא אשה אחת ראויה, שיכולה להיות חברה בוועדה", אמרה לבנת, "זה לא מתקבל על דעתי. אני אדרוש שהממשלה לא תאשר את המינויים הנוספים ותחזיר את בקשת המינויים לוועדת טירקל. היא צריכה להיתבע להביא שמות של נשים".

 

לבנת סיפרה כי בכוונתה לפנות בנושא ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, וכי תסייע ל"כוח לנשים" אם תחליט לעתור לבג"ץ נגד הממשלה. היא אף העלתה שמות של כמה מועמדות פוטנציאליות, ביניהן משפטניות כמו פרופסור דפנה ברק-ארז ופרופסור רות בן ישראל והמומחית למשפט בינלאומי פרופסור רות לפידות. לדבריה, ישנו גם "מאגר עצום" של נשים יוצאות צבא.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא מתקבל על הדעת". לבנת
צילום: יואב גלאי
צילום: דגלס גתרי
פרופ' רות לפידות. תקבל הצעה?
צילום: דגלס גתרי
מומלצים