שתף קטע נבחר

תעלומה במצרים: נשיאת הקהילה היהודית נעלמה

בקהיר מאמינים שכרמן וינשטיין נמלטה לארצות הברית לאחר שהורשעה במעשה מרמה ונידונה למאסר. בקהילה היהודית מכחישים, וכבר יש מי שמפנה אצבע מאשימה כלפי ישראל

האם נשיאת הקהילה היהודית במצרים נמלטה מהמדינה? אמצעי תקשורת מצריים דיווחו כי כרמן וינשטיין בת ה-82, שהורשעה במעשה מרמה, ברחה לאחר שלפני כשבועיים נגזרו עליה שלוש שנות מאסר, קנס של 10 אלף לירות מצריות (כ-7,000 שקלים) ותשלום פיצויים בסך 40 אלף לירות.

 

וינשטיין הורשעה בכך שמכרה לאיש עסקים מצרים שלא כדין בניין שהיה שייך לקהילה היהודית לאיש עסקים מצרי, נביל בשאי. היא קיבלה מבשאי את הכסף, אך מכיוון שלא היו לה הזכויות לקיים את העסקה, הזכויות על הבניין לא הועברו אליו.

 

גורמי ביטחון מצריים אישרו כי וינשטיין נעלמה, וכי החיפושים אחריה העלו חרס. גם בדיקה ברשימת היוצאים ממצרים לא העלתה דבר.

 

במצרים טוענים כי וינשטיין נמלטה לארה"ב. חסן, שכנה של וינשטיין ובעל חנות נעליים ותיקים במרכז קהיר, סיפר כי היא נמלטה ליעד לא ידוע לאחר מתן פסק הדין. לדבריו, היא נהגה לפקוד את חנותו מידי יום אולם נעלמה בימים האחרונים.

 

מזכיר הקהילה היהודית, ראוף תאופיק, טען כי נשיאת הקהילה לא נמלטה אלא נסעה לטיול בארה"ב וכי

בכוונתה לשוב במועד שטרם נקבע. "יציאתה לחו"ל בוצעה מספר ימים טרם גזר הדן שלה", אמר.

 

גורמי ביטחון העריכו כי היא הצליחה לצאת ממצרים מכיוון שנדרשו כמה ימים לעדכן את נמלי התעופה ומעברי הגבול בדבר איסור היציאה שהוטל עליה. העיתון "א-זמאן" אף הפנה אצבע מאשימה כלפי ישראל, כמי שמעורבת מאחורי הקלעים בהברחתה ממצרים.

 

כך או אחרת, מדובר באשה קשישה וחולה שלבטח קיבלה את גזר הדין בצורה קשה. ל-ynet נודע כי ישנו קושי לאתר אותה אפילו בטלפון בימים האחרונים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החיפושים העלו חרס (ארכיון)
צילום: AP
מומלצים