שתף קטע נבחר

הלם בקיבוץ שבו גדל הרוצח: "אי אפשר לחזות"

החברים ביראון שבצפון הכירו היטב את עברו הפסיכיאטרי הבעייתי של איתי בן-דרור שגדל בקיבוץ, בנם המאומץ של הורים שנמנו על הגרעין המייסד. האב והאם חיים בנפרד, וצוות מיוחד נאלץ לבשר לאמו על הזוועה שפקדה את משפחתה

בקיבוץ יראון שבגליל העליון, שם גדל איתי בן-דרור, שרצח הלילה (שבת) את שלושת ילדיו וניסה לשים קץ לחייו, הכירו היטב את עברו הפסיכיאטרי העשיר - ולמרות זאת, התקשו להבין כיצד הבחור שהכירו משנות ילדותו המוקדמות יכול היה לבצע את אותה הזוועה. בקיבוץ סיפרו כי בן דרור עזב את המקום לפני כ-16 שנים, ועבר להתגורר במרכז הארץ.

 

רצח הילדים בנתניה - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

הוריו של בן-דרור, מיכה ודרורה, נמנים על ראשוני גרעין המתיישבים שהקים את הקיבוץ בפאתי גבול לבנון. "האב שימש בעבר גזבר ומרכז המשק והאם עבדה בהנהלת החשבונות של הקיבוץ", סיפר ל-ynet שלומי פלקס, דובר הקיבוץ.

 

"הם משפחה נורמטיבית, זוג הורים, עם בת ושלושה בנים, כולם בוגרים. איתי הוא בנם השני ואומץ בגיל חמש. הוא סיים את לימודיו בבית הספר היסודי המקומי, ואחר כך למד בתיכון בסאסא. הוא התגייס ושירת בחיל החימוש, ואחר כך החל לעבוד בעסק שהקים בעצמו. כל הילדים חיו במרכז הארץ או בדרום, אבל ההורים נשארו לגור בקיבוץ בנפרד".


אביו של בן-דרור בפתח דירתו. ראה את הזוועה בעיניו (צילום: עידו ארז) 

 

אל הנהלת הקיבוץ הגיעה הבשורה הקשה דרך האב, מיכה, שהתלווה לצוות השוטרים שפרץ לדירתו של איתי בנתניה ונחשף במו עיניו למראות הזוועה.

 

"המשימה הבאה שעמדה לפנינו אחר כך הייתה העברת הבשורה הקשה לאם דרורה, על האסון הכבד שפקד את משפחתה", סיפר פלקס. "צוות מיומן במסירת הודעות בעתות חירום זומן לביתה ופעל על-פי הנהלים הקבועים. מיד לאחר שקיבלה את ההודעה, היא יצאה לדרכה לכיוון ביתו של איתי בנתניה".

 

בחודשים האחרונים כמעט שלא נתקלו באיתי בקיבוץ. "הוא נהג להגיע עם משפחתו לבקר בצפון ולנפוש בין השאר באגם-חי כאן, מקום שהיה אהוב על ילדיו. בתקופה האחרונה הוא נותר בעיקר במרכז הארץ", סיפר פלקס.  


גופות הילדים מפונות מביתו של בן-דרור בנתניה (צילום: עידו ארז)

 

בעיותיו הנפשיות היו מוכרות היטב בקיבוץ, שם סיפרו כי הוריו נרתמו לסייע לו רבות כדי שיוכל להתמודד איתן, בעיקר לאחר שאושפז בבית חולים פסיכיאטרי. "העסק שלו נקלע לקשיים וקרס, ובמקביל באו לסיומם הנישואים שלו לאם ילדיו. הזוי לחשוב שאותו בחור, שעל פניו נראה אדם רגיל, מסוגל לבצע מעשה שכזה. אף אחד לא היה יכול לחזות זאת", הסביר פלקס.

 

כעת נערכים ביראון להעניק להוריו של בן דרור ולמכרים של בני המשפחה את הסיוע הנדרש לתקופה הקרובה, שככל הנראה תהיה עבורם קשה במיוחד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלומי פלקס. הבעיות של איתי מוכרות
צילום: אביהו שפירא
בן-דרור וילדיו. "הם אהבו את האגם-חי כאן"
צילום: עידו ארז
כוחות המשטרה מחוץ לבית האב
צילום: יהונתן צור
מומלצים